Foxconn birimi, Hindistan iştirakine 500 milyon $ yatırım yaptı

Foxconn birimi, Hindistan iştirakine 500 milyon $ yatırım yaptı

Dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisi olan Tayvanlı Foxconn Perşembe günü yaptığı açıklamada, Singapur biriminin Foxconn Hon Hai Technology India Mega Development Private Limited’in 4.08 milyon hissesini 500 milyon $ karşılığında satın aldığını söyledi.

Hindistan birimine 500 milyon dolarlık bir enjeksiyon duyurusu, Reuters’in geçen ay Apple tedarikçisi Foxconn’un iki yıl içinde Hindistan’daki iPhone fabrikasındaki iş gücünü dört katına çıkarmayı planladığını ve konuyla ilgili bilgisi olan iki hükümet yetkilisinin bir üretim ayarlamasına işaret ettiğini bildirmesinin ardından geldi. Çin’de aksamalarla karşı karşıya olduğu için.

Kaynaklar, Foxconn’un güney Hindistan’daki fabrikasındaki işgücünü önümüzdeki iki yıl içinde 53.000 işçi daha ekleyerek 70.000’e çıkarmayı planladığını söyledi.

Bir hükümet kaynağına göre şirket, Tamil Nadu yetkilileriyle Çin’deki aksaklıklar nedeniyle Hindistan fabrikasında işe alma çabalarını hızlandırma planlarını paylaşırken, Tayvan’da konuyla ilgili bilgisi olan bir kişi Foxconn’un Hindistan’daki operasyonlarını artırmak için genişlettiğini söyledi. temel modeller için kapasitesi ve Hindistan talebini karşılaması.

Resmi adı Hon Hai Precision Industry Co Ltd olan Foxconn, Hindistan tesisini 2019’da açtı ve üretimi artırıyor. Bu yıl iPhone 14’ü üretmeye başladı.

Son haftalarda Çin’deki Zhengzhou fabrikasında işçi huzursuzluğuna yol açan zorlu COVID-19 kısıtlamaları uygulamakla manşetlere çıkan Foxconn, Perşembe günü tesisin “kapalı döngü” yönetim bordürlerini kaldırdığını söyledi.

(Meg Shen, Twinnie Siu ve Rhea Binoy tarafından rapor edildi; Toby Chopra ve David Evans tarafından düzenlendi) .

Foxconn birimi, Hindistan iştirakine 500 milyon $ yatırım yaptı adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.kaynak: economictimes.indiatimes.com

https://www.scraprice.com/index.php?view=profile&id=1484

https://www.schrottpreis.net/?view=profile&id=1484/

https://www.tsenaloma.com/?view=profile&id=1484

https://www.prixderachat.fr/?view=profile&id=1484

https://www.supirkimas.com/?view=profile&id=1484

Sevdiklerinle Paylaş: