Fransa, kripto devi Binance düzenleyici onayı veren ilk büyük Avrupa ülkesi oldu – Borsa – Finans Haberleri

Fransa, kripto devi Binance düzenleyici onayı veren ilk büyük Avrupa ülkesi oldu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Nisan 2022’de Paris kripto endüstrisi etkinliğinde “Web3” olarak adlandırılan start-up’lar için yeni bir hızlandırıcı programı başlatmak için bir açılış konuşması yaptı.

Benjamin Girette | Bloomberg | Getty Resimleri

Binance, Fransa’daki kripto para borsasını işletmek için düzenleyicilerden onay aldı.

Şirket şu anda Fransız borsa gözlemcisi AMF tarafından kayıtlı bir dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak listeleniyor ve Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için alım satım ve saklama hizmetleri sunmasını sağlıyor.

Binance, dünyanın en büyük kripto borsasıdır. CoinGecko’dan alınan verilere göre, şirket tek bir günde 14 milyar doları aşan spot ticaret hacmini ve yaklaşık 50 milyar doları türev işlem hacmini yönetiyor.

Hareket, Fransa’yı Binance’e yeşil ışık yakan ilk büyük Avrupa ülkesi yapıyor. Şirket, Litvanya’da ülkenin kara para aklamayla mücadele düzenleyicileri tarafından denetleniyor ve aynı zamanda İsveç finans gözlemcisine kayıt yaptırmak istiyor.

Binance’in resmi bir merkezi yoktur ve bir zamanlar bu gerçekle gurur duyardı. Ancak şirket, geçen yıl İngiltere, İtalya ve Singapur da dahil olmak üzere çok sayıda ülkedeki yetkililerden gelen tepkinin ardından düzenleyicilerle barış yapmaya çalışıyor. Binance’in CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, geçen ay CNBC’ye şirketin Avrupa üssünü Paris’te kurmayı planladığını söyledi.

CNBC Pro’dan kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Binance, son zamanlarda Fransa’daki cazibeyi artırmaya çalıştı.

Zhao, geçen ay Paris’teki bir kripto endüstrisi etkinliğinde, sözde “Web3” start-up’ları için yeni bir hızlandırıcı programı başlatmak için bir açılış konuşması yaptı. Firma ayrıca ülkeye 100 milyon euro (105 milyon dolar) yatırım yapmayı taahhüt etti.

Binance’in milyarder CEO’su, Fransa’yı kriptoyu benimsemede “çok ilerici” olarak nitelendirdi.

CNBC’ye verdiği demeçte, “Onlarla olan etkileşimlerimizde, anlayışları çok daha ileri düzeyde ve tutumlarında da çok daha ilerici” dedi.

“Fransa çok katı bir düzenleyici. Ancak bununla ilgili ileri düzeyde anlayışa sahipler.”

.

Fransa, kripto devi Binance düzenleyici onayı veren ilk büyük Avrupa ülkesi oldu
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: