FTX, Blockfolio devralımının çoğunu FTT token kullanarak finanse etti

FTX, Blockfolio devralımının çoğunu FTT token kullanarak finanse etti

FTX kripto değişim ağının, FTT belirtecini kullanarak Blockfolio devralımının büyük bir bölümünü finanse ettiği bildirildi. Borsanın hileli alımlar ve satın almalar yaptığına dair devam eden iddialar var.

FTX, Blockfolio’yu satın almak için FTT jetonlarını kullandı

FTX destanı, borsanın sona ermesinden haftalar sonra, ağ ve yan kuruluşları arasındaki uygunsuz finansal anlaşmaları gösteren yeni raporlarla devam ediyor. Son zamanlarda ortaya çıkan raporlar, borsa devinin Blockfolio ile yaptığı anlaşmanın bedelini yerel tokeni FTT’den yararlanarak ödediğini gösteriyor.

Bloomberg, FTX’in otomatik ticaret ağı Blockfolio’da %52 hisse satın almak için yaklaşık 84 milyon dolar ödediğini bildirdi. Blockfolio ağını satın almak için kullanılan fonların %94’ü borsanın kendi icat ettiği jetondu.

Açıklanmayan ayrıntılar, Sam Bankman-Fried’in birçok müşteriyi çekmek için ilginç finansal anlaşmalar yapma konusundaki açgözlülüğünü gösteriyor. Başlangıçta, FTX Blockfolio’da bir hisse satın aldığında, kaynaklar borsanın bir öz sermaye, kripto ve nakit karışımı kullandığını belirtti. Kullanılan nakit, kripto ve öz sermaye oranlarıyla ilgili daha fazla ayrıntı yoktu.

Diğer raporlar, satın alma sırasında Blockfolio’nun 160 $ ​​olarak yeniden değerlendiğini öne sürdü. Ayrıca, 84 milyon dolarlık hissenin satın alınması, FTX’in satın alma işleminden sonra tam bir satın alma yapmasına olanak sağladı. FTX, iki yıl içinde tüm Blockfolio ağını satın almakta özgürdü.

Daha yakın zamanda ortaya çıkarılan bilgiler, Alameda Research’ün kontrol payının çoğunlukla FTT tokenleri olduğunu gösteriyor.

2022’de hileli alımlar

Yalnızca bu yıl, dev kripto ağı, başarısız ağları kurtarmaya çalışırken önemli satın almalara dahil oldu. SBF imparatorluğu, FTT kullanan en iyi kripto platformları BlockFi, Voyager ve diğerlerini satın aldı.

Bankman-Fried son zamanlarda rüşvet ve dolandırıcılık iddialarıyla karşı karşıya. Kripto uzmanları, FTX kripto borsasının fonlarını lüks gayrimenkulleri kontrol etmek ve kardeş ticaret şirketi Alameda araştırmasını finanse etmek için kötüye kullandığına inanıyor.

Binance, FTT tokeninin büyük meblağlarını satmayı planladığını duyurmuştu. Raporlar, SBF’nin yakında tutulduğu FTX’in anavatanı olan Bahamalar’dan ABD’ye iade edileceğini gösteriyor.

FTX iflas davası devam ediyor

FTX borsa iflas süreci ve işlemleri halen devam etmektedir. Bu haftanın başlarında, SBF’nin çalışma arkadaşları borsadaki ani düşüşle ilgili suçlamaları kabul ettiler. İki yetkili, FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ve Alameda Research CEO’su Caroline Ellison, mali makamların FTX’in iflasını soruşturmasına yardım etmeyi kabul ettiler. New York’un Güney Bölgesi ABD Savcısı Damian Williams, iki liderin suçunu kabul ettiğini açıkladı ancak cezalarını henüz açıklamadı.

Dava devam ederken, sürekli olarak daha fazla işlem keşfediliyor ve borsanın çürümesi ortaya çıkıyor.

FTX, Blockfolio devralımının çoğunu FTT token kullanarak finanse etti

adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: