Ftx Ceo’su Sam Bankman-Fried Bahamalar’da tutuklandı

Ftx Ceo’su Sam Bankman-Fried Bahamalar’da tutuklandı

Artık feshedilmiş kripto para borsası FTX’in eski başkanı ve Ftx Ceo’su Sam Bankman Fried, ABD hükümetinin talebi üzerine 12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklandı.

ABD’nin New York Güney Bölgesi savcısı, tutuklanmasına yol açan mühürlü bir iddianameyi Bahama hükümetiyle paylaştı. Yetkililer ayrıntıları muhtemelen 13 Aralık’ta açıklayacak. Tutuklanmasının ardından SBF’nin ABD’ye iade edilmesi planlanıyor.

ABD Damian Williams: Bu akşam erken saatlerde Bahamalı yetkililer, SDNY tarafından hazırlanan mühürlü bir iddianameye dayanarak ABD Hükümeti’nin talebi üzerine Samuel Bankman-Fried’i tutukladı. Sabah iddianameyi açmak için harekete geçmeyi bekliyoruz ve o zaman söyleyecek daha çok şeyimiz olacak.

— ABD Başsavcısı SDNY (@SDNYnews) 12 Aralık 2022

Bankman-Fried daha fazla röportaj vermeyi planladı

Gözden düşmüş Sam Bankman-Fried, yoğun programı ve güvenlik endişeleri nedeniyle 13 Aralık’ta Kongre önünde ifade vermeyi planladı. Paparazzilerin onun Washington, DC’ye gittiğini varsaydığına inanıyordu:

“Oldukça doluyum ve çok yakın zamana kadar ifade vermeyi planlamıyordum. Güvenlik açısından şu anda hareket etmem ve seyahat etmem çok zor çünkü paparazzi etkisi oldukça büyük.

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried

Meclis Mali Hizmetler Komitesi üyeleri, Bankman-Fried’i bir zamanlar on milyarlarca dolar değerinde olan dijital para birimi değişiminin ani başarısızlığı hakkında sorgulamayı planlıyor.

Bankman-Fried, Pazartesi günü “Olağandışı Balinalar” platformuyla yaptığı bir röportajda, FTX’in bozulmasını ve bunun dijital varlık piyasası üzerindeki daha geniş etkilerini tartışacağını belirtti. Daha önce 32 milyar dolar değerinde olan Bankman-Fried’in borsası, hizmet jetonunda yaşanan bir artışın şirketin yeterli kapitalizasyonu hakkında soru işaretleri yaratmasının ardından geçen ay iflas koruması için başvurdu.

FTX 11 Kasım’da iflas ilan ettikten sonra, Bankman-Fried kararını savunmak için bataklıkta bir medya turuna çıktı. Kripto dolandırıcı, Meclis duruşması için neden uçağa binmediği sorulduğunda “Oldukça fazla rezervasyonum var” yanıtını verdi. Bankman-Fried, Twitter Environs’ta şahsen ortaya çıkma konusundaki isteksizliğinin tutuklanmaktan endişe duymasından kaynaklanıp kaynaklanmadığı sorulduğunda “paparazziler” tarafından cesaretinin kırıldığını söyledi.

SBF tutuklanmayacağından emindi

Eski FTX CEO’su, röportajla birlikte takip eden 19.000’den fazla Twitter kullanıcısına tutuklanacağını düşünmediğini söyledi. Bankman-Fried, Twitter Zones röportajı sırasında video oyunları oynadığını kabul etti, bu da arka planda tıklama seslerine neden oluyordu.

Salı günkü ifadede, kripto para borsasının Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmasının ardından CEO olarak atanan bir avukat ve iflas uzmanı olan FTX CEO’su John J. Ray III de yer alacak.

Ayrıca Sam, Cuma günü bir tweet’te kongre liderlerine ifade etmesi gerekenlerin sınırlı olacağını ve bunun istediği kadar yardım olmayacağını açıkladı.

Temsilci Waters ve Meclis Mali Hizmetler Komitesi:

Ne olduğunu öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi bitirdiğimde, komitenin önüne çıkmanın ve açıklamanın benim görevim olduğunu hissederdim.

Bunun 13’ünde olacağından emin değilim. Ama geldiğinde, tanıklık edeceğim. https://t.co/c0P8yKlyQt

— SBF (@SBF_FTX) 4 Aralık 2022

Tweet, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı ve Kaliforniyalı bir Demokrat olan Maxine Waters’ın bu aydan önce Bankman-Fried’den FTX’in sona ermesiyle ilgili duruşmalara katılmasını isteyen birçok tweet’ine yanıt olarak ortaya çıktı.

Sam Bankman-Fried Bahamalar’da tutuklandı
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: