GameStop, 4’e 1 hisse senedi bölünmesini açıkladıktan sonra genişletilmiş ticarette atlıyor – Borsa – Finans Haberleri

GameStop, 4’e 1 hisse senedi bölünmesini açıkladıktan sonra genişletilmiş ticarette atlıyor

29 Mart 2022’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katında GameStop’un logosunu ve işlem bilgilerini gösteren bir ekran.

Brendan McDermid | Reuters

GameStop’un hisseleri, perakendecinin yönetim kurulu tarafından 4’e 1 hisse bölünmesinin onaylandığını söylemesinin ardından Çarşamba günü genişletilmiş işlemlerde %8’den fazla arttı.

Perakendeci, 18 Temmuz’da piyasanın kapanışında hisseye sahip olan hissedarların, şirketin A Sınıfı adi hisse senetlerinin her biri için üç ek hisse temettü alacağını söyledi. Temettü, 21 Temmuz’da işlemler kapandıktan sonra dağıtılacak ve ertesi gün bölünmüş olarak düzeltilmiş olarak işlem görmeye başlayacak.

Şirketler hisse sayısını artırmak ve yatırımcılar için daha uygun fiyatlı hale getirmek istediğinde bir hisse senedi bölünmesi yapılır. Çarşamba günü GameStop hisse başına 117.43 dolardan kapandı.

Sözde meme stoğu, geçen yıl bir grup perakende yatırımcının hisse üzerinde kısa bir sıkışıklık koordine etmesi ve fiyatını yükseltmesiyle dikkat çekmesinden bu yana volatil bir günlük hareketler yayınladı. Hisse senetleri o zamandan beri en yüksek seviyelerinden geri çekildi ve bugüne kadar %20’den fazla düştü.

.

GameStop, 4’e 1 hisse senedi bölünmesini açıkladıktan sonra genişletilmiş ticarette atlıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: