Gate.io, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermek için düzenleyici lisans aldı

Gate.io, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermek için düzenleyici lisans aldı.

Gate.io kripto borsası, yan kuruluşu Gate US aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital varlık hizmetleri sunmasını sağlayacak lisansları aldı.

Gate US yasal onay aldı

Gate.io’nun ahırlarından bir dijital varlık ve blockchain teknolojisi altyapı hizmetleri sağlayıcısı olan Gate US, bazı eyaletlerde ikamet edenlere Bitcoin (BTC) ticaret hizmetleri sunmak için ABD’li düzenleyicilerden düzenleyici onay aldı.

Ekip tarafından 19 Aralık’ta yapılan basın açıklamasına göre lisanslar, Gate US’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli yetki alanlarında varlığını kurmasını sağlayarak şirketi lider kripto varlık altyapısı ve ticaret hizmetleri sağlayıcısı olma misyonuna bir adım daha yaklaştırıyor. ülkedeki hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara.

Gate US ve Gate Group’un Kurucusu ve Başkanı Dr. Lin Han, en son dönüm noktası hakkında yorum yaparak, mevzuata uyumlu olmanın firmanın en önemli önceliklerinden biri olduğunu yineledi ve “gate US, FinCEN ve ” işletmek için bazı para aktarım lisansları veya benzerlerini aldı ve şu anda daha fazlasını almak için çalışıyor.”

Çok sayıda kripto bağlantılı işletme ve borsa ABD’de mağaza açmayı başarırken, bazıları pek şanslı olmadı.

5 Aralık’ta, önde gelen kripto kredi platformu Nexo’nun düzenleyici darboğazlar nedeniyle ABD operasyonlarını durdurduğuna dair raporlar ortaya çıktı.

Hapisteki Sam Bankman-Fried’in FTX borsasının ani çöküşü, çeşitli yetki alanlarında artan düzenleyici incelemeleri ve ayrıca kripto dünyasında ciddi korku belirsizliği ve şüpheyi (FUD) tetikledi.

Daha geçen hafta, ABD’li senatörler Elizabeth Warren ve Kansas Roger, kripto işletmelerini geleneksel finans sektörünü yöneten aynı mali düzenlemelere tabi tutmak için tasarlanan Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası adlı iki partili yeni bir yasa tasarısı çıkardılar.

CNN’e özel bir açıklamada Warren, kategorik olarak, tasarısının nihayetinde “ABD ulusal güvenliğini daha iyi korumak için sağduyulu kripto mevzuatı” getireceğini belirtti.

Öte yandan, yakın zamanda Binance’in rezerv kanıtı (PoR) operasyonlarını yürüten Paris merkezli muhasebe firması Mazars, KuCoin ve Crypto.com dahil olmak üzere kripto müşterileriyle tüm işbirliklerini askıya aldı. Aynı Armanino’da, FTX US, Nexo ve diğerleri ile çalışan başka bir kripto dostu denetim firması, geçen hafta dijital varlık ortaklarıyla bağlarını kopardı.

Gate.io, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermek için düzenleyici lisans aldı
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: