Gemini, Çekya, Danimarka, Letonya, Lihtenştayn, Portekiz ve İsveç’te Açılıyor

Gemini, Çekya, Danimarka, Letonya, Lihtenştayn, Portekiz ve İsveç’te  Açılıyor

Dünyanın en iyi kripto para borsalarından biri olan Gemini, son gelişmelerini duyurdu. Şirket, daha fazla Avrupa ülkesinde faaliyete geçtiğini ve faaliyete başladığını söyledi. Şirketin yeni operasyon cepheleri Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Letonya, Lihtenştayn, Portekiz ve İsveç’tir.

Yeni Sınırlar Açmak

Son gelişme, Gemini’nin İrlanda ve AB operasyonları Başkanı Gillian Lynch tarafından bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada, şirketin söz konusu ülkelerdeki yerleşiklerin ve kurumların artık Gemini hesapları açmaya başlayabileceğini kamuoyuna duyurmaktan heyecan duyduğu belirtildi.

Gemini hesapları, borsada bulunan 100’den fazla kripto para birimi için ticaret yapmalarına, para yatırmalarına ve saklama hizmetlerini kullanmalarına olanak tanıyacak. Lynch, sürümde kullanıcıların artık Gemini’nin web sitesine ve diğer platformlara güvenli bir şekilde erişebileceğini söyledi. Kripto paralarını borsanın web sitesinden veya mobil uygulamasından satın alabilirler.

Kripto borsası, kullanıcılardan banka havaleleri, banka kartları, Google Pay veya Apple Pay aracılığıyla İngiliz Sterlini veya Euro kabul edecek. Ayrıca, daha gelişmiş yatırımcılara ActiveTrader ile işlem yapmaları için alan sağlar.

ActiveTrader, Gemini’nin kullanıcılara profesyonel bir kullanıcı deneyimi sunan üst düzey kripto para ticaret platformudur. Platform, birçok emir türünün yanı sıra gelişmiş bir grafik sistemine sahiptir.

Lynch’in açıklamasında ayrıca, borsanın kurum odaklı kripto platformunun da artık kullanılabilir durumda olduğu yazıyor. Fintech firmaları, genel olarak finansal kurumlar ve diğer şirketler tarafından kullanılabilir. Kurum odaklı platformun içinde takas, saklama, ticaret yürütme, portföy yönetimi ve fiyat keşif hizmetlerine sahip olduğu söyleniyor.

Lynch’e göre, altı Avrupa ülkesindeki son lansman, Gemini’nin Avrupa pazarındaki ilerlemesinde başka bir dönüm noktası anlamına geliyor. Ona göre ilerleme, politika yapıcılar ve düzenleyicilerle uygun ilişkilerin sağlam bir temeli üzerine kurulu. İlgili ülkelerde gerekli tüm kayıtların ve yetkilerin alınmasında yardımcı oldular.

İrlanda’dan Takip

Bu ülkelerde lansman, Gemini’nin İrlanda Cumhuriyeti’ndeki erken lansmanını takip ediyor. İrlanda merkez bankasına Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak kaydolan ilk firmaydı. Ayrıca elektronik para hizmeti sağlayıcısı olarak yetkilendirilmiştir.

Gemini, İrlanda’daki faaliyetlerine 11 Ekim’de başladı. Lynch, duyuruyu bir basın açıklamasıyla da duyurdu. İrlanda, altı ülkede başlatılan hizmetlerin aynısını aldı.

Gillian Lynch, İrlanda’ya genişlemenin ülkenin politika yapıcıları ve düzenleyicileri ile birkaç proaktif adım izlediğini söyledi. Firma, orada işini yürütmek için üst düzey onaylar ve lisanslar alabildi.

İrlanda, uluslararası düzeyde bir teknoloji ve finans merkezi olarak tanınmaktadır. Ülke, daha geniş Avrupa fintech endüstrisinin ağ geçidi olarak hizmet ediyor.

Gemini, duyuruda İrlanda pazarının güvenli ve erişilebilir bir kripto platformu için taleplerine hizmet etmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Ayrıca İrlanda’daki eğitimli ve teknoloji konusunda bilgili nüfus ve müşteri tabanı ile çalışmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.

Gemini, Çekya, Danimarka, Letonya, Lihtenştayn, Portekiz ve İsveç’te İşletmeye Açılıyor

adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.
kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: