Goldman Sachs, önümüzdeki ay çoğu ofiste aşı ve Covid-19 gereksinimlerini kaldıracak – Borsa – Finans Haberleri

Goldman Sachs, önümüzdeki ay çoğu ofiste aşı ve Covid-19 gereksinimlerini kaldıracak

Pavlo Gonchar | IşıkRoketi | Getty Resimleri

Goldman Sachs Salı günü yaptığı açıklamada, federal sağlık yetkililerinin yeni rehberliğine yanıt olarak 6 Eylül’den itibaren çoğu ofiste tüm Covid-19 gerekliliklerini kaldıracağını söyledi.

Salı günü gönderilen ve CNBC tarafından elde edilen bir nota göre, banka artık çalışanlarının ofislerine girmeleri veya test edip yüz örtüleri giymeleri için aşı olmalarını gerektirmeyeceğini söyledi. Politika, Lima ve New York City’dekiler dışında çoğu ofis için geçerlidir.

Nota göre, New York’taki aşılanmamış çalışanların bankanın ofis alanlarına girmek için hala onaylanmış bir dini veya tıbbi muafiyete ihtiyacı olacak.

Goldman, politikanın artık aşılanmış ve aşılanmamış bireyler arasında ayrım yapmayan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden güncellenmiş rehberliği yansıttığını söyledi. Şirket ayrıca tedavilerin, testlerin ve aşıların Covid-19 için ciddi hastalık riskini daha az olası hale getirdiğini de yansıttığını söyledi.

Banka, temaslı izleme çabalarına devam etmeyi planlıyor, ancak nota göre, ofislerinde ücretsiz antijen test kitleri dağıtma programını 2022’nin sonuna kadar bitirmeyi bekliyor. Ancak test satın alan çalışanlar, sigorta kapsamı aracılığıyla geri ödeme için başvurabilirler.

Şirketler, pandemideki en son gelişmelere uyum sağlamak için protokolleri uyarlıyor. Ayrıca birçoğu, karantina başladıktan iki yıldan fazla bir süre sonra işçileri geri getirmek için çalışıyor.

Goldman’ın notu, ofise dönüş politikasından özel olarak bahsetmedi. Banka, çalışanlarından ilk olarak Haziran 2021’de ofise geri dönmelerini istedi. Kış aylarında omikron artışının ortasında bu politikaya kısa bir ara verildi. Mayıs ayına kadar şirket, CNBC’ye, personelin %50 ila %60’ının ofise döndüğünü söyledi.

Salı günkü notta Goldman, ofise düzenli olarak gelmeyen çalışanları, “mevcut ofise dönüş beklentilerine” uyduklarından emin olmak için yöneticileriyle konuşmaya teşvik etti.

JPMorgan gibi, Goldman da çalışanlardan ofise dönmelerini istemekte erken davrandı ve mentorluk ve bir şirket kültürü oluşturmak için şahsen katılımın gerekli olduğunu söyledi. CEO David Solomon, uzaktan çalışma dönemini “bir sapma” olarak nitelendirdi.

— Leslie Picker raporlamaya katkıda bulundu.

.

Goldman Sachs, önümüzdeki ay çoğu ofiste aşı ve Covid-19 gereksinimlerini kaldıracak
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: