Goldman Sachs, Wall Street işten çıkarma sezonunu bu ay yüzlerce işten çıkarmayla başlatacak – Borsa – Finans Haberleri

Goldman Sachs, Wall Street işten çıkarma sezonunu bu ay yüzlerce işten çıkarmayla başlatacak

Goldman Sachs, bu ay birkaç yüz kişiyi işten çıkarmayı planlıyor ve bu da onu, anlaşma hacmindeki bir çöküşün ortasında giderleri dizginlemek için adımlar atan ilk büyük Wall Street firması haline getiriyor.

Banka, durum hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişiye göre, geçmişte firma genelindeki pozisyonlarda daha düşük performans gösterenlerin %1 ila %5’ini hedef alan yıllık çalışan işten çıkarma geleneğini eski haline getiriyor.

Beklenen işten çıkarmanın boyutu olan bu aralığın alt ucunda, bu, yıl ortasında 47.000 çalışanı olan New York merkezli şirkette birkaç yüz işten çıkarma anlamına geliyor.

İnsanlar 14 Haziran 2021 Pazartesi günü New York, ABD’deki Goldman Sachs merkez binasına giriyor.

Michael Nagle | Bloomberg | Getty Resimleri

Goldman’ın işçi çıkaran tek banka olması muhtemel değil. Pandemiden önce, Wall Street firmaları genellikle İşçi Bayramı’ndan sonraki aylarda ve ikramiyeler ödenmeden önce en düşük performans gösterenlerini işten çıkardı. Uygulama, son birkaç yılda bir işe alım patlaması nedeniyle duraklatıldı.

Goldman, planlarıyla ilgili kayıt hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Kesintilerin zamanlaması daha önce New York Times tarafından bildirildi.

Temmuz ayında, CNBC, bankanın yıllık yıl sonu işten çıkarma geleneğine geri dönüşe baktığını bildiren ilk kişi oldu.

CNBC’nin Haziran ayında bildirdiğine göre, yatırım bankacılığı faaliyetlerinde, özellikle halka arzlar ve önemsiz borç ihracı, pandeminin 2020’de başlamasından bu yana Wall Street’teki ilk önemli işten çıkarmaların koşullarını yarattı.

.

Goldman Sachs, Wall Street işten çıkarma sezonunu bu ay yüzlerce işten çıkarmayla başlatacak
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: