Grafik Crumble’ı Destekledikçe Yatırımcılar S&P 500 Serbest Düşüşüne Hazırlanıyor – Finans Haberleri

Grafik Crumble’ı Destekledikçe Yatırımcılar S&P 500 Serbest Düşüşüne Hazırlanıyor

(Bloomberg) — İngiltere’nin önerdiği vergi indirimlerinin yayılması ABD borsasına akıyor.

Bloomberg’den En Çok Okunan

S&P 500 Cuma günü %1,9 kadar düştü ve haftadaki düşüşünü %4,5’i aştı. Endeks bu hafta yakından izlenen 3.800 seviyesinin altında kapandı ve Haziran ayı ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 3.666’yı teknik grafiklerde bir sonraki destek hattı olarak bıraktı.

Birleşik Krallık hükümeti, yatırımcıların enflasyonun hızla artmasıyla birlikte teşvik edici etkilerden endişe duymasıyla sterlini ve ülke tahvillerini çökerten kapsamlı bir vergi indirimi planını açıkladı. Bu, dünya çapında risk varlıkları için zaten gergin bir ruh halini bozdu. S&P 500 New York’ta saat 10:09 itibariyle %1,7 düştü ve düşüşün nerede hafifleyebileceğine dair işaretler için çizelgeleri izleyen tüccarlar en kötüsüne hazırlanıyor.

B. Riley’in baş pazar stratejisti Art Hogan bir telefon görüşmesinde “Teknikler yataktan düştü” dedi. “3800’ü kaybetmek şimdi Haziran’ın en düşük seviyelerini görüş alanına getiriyor, bu yüzden bunun olmasını bekleyen insanlar var.”

S&P 500 üst üste dördüncü günde düştü ve beş gün içinde dördüncü haftalık düşüşü için yolda. Satışlar sektörler arasında affedilmez oldu: gösterge, Cuma gününden önceki son üç günün her birinde 400’den fazla üyeye düşüş kaydetti.

Bloomberg Intelligence’den Gina Martin Adams’a göre, Ağustos zirvelerinden bu yana yaşanan kırılma, Ocak ayı başlarındaki boğa piyasası zirvesinden bu yana mevcut düşüş trendi kanalını sağlamlaştırıyor. Bir notta, “3,900 desteğinin altındaki kırılma, endeksin Haziran dip seviyelerini test etme yolunda kavraması için çok az şey bırakıyor” diye yazdı.

Federal Rezerv bu hafta, yetkililer fiyat baskılarının hafiflediğine dair işaretler görene kadar oranları keskin bir şekilde artırmaya devam edeceğini açıkça belirtti. Fed Başkanı Jerome Powell, bu sürecin işgücü ve konut piyasaları için “acısız” olmayacağı konusunda uyardı.

hikaye devam ediyor

Çarşamba günkü faiz artırımı, merkez bankasının bu yıl yatırımcılar için 1,25 yüzde puanı daha sıkılaştırmaya gideceği tahminleriyle geldi; bu, yatırımcıların beklediğinden çok daha agresif bir tempo.

Bozguna rağmen, hisse senetleri hala açık pazarlık olmaktan uzak. Haziran ayının en düşük seviyesinde, S&P 500, Bloomberg tarafından derlenen verilere göre, önceki 11 ayı döngüsünün tümünde görülen dip değerlemeleri aşan 18 kat kazançla işlem görüyordu. Başka bir deyişle, hisse senetleri buradan toparlanırsa, bu ayı piyasası dibi 1950’lerden bu yana en pahalısı olacak.

Yatırımcılar eskiden ekonomi yumuşak bir inişe gidiyormuş gibi konumlanırken, iCapital’in baş yatırım stratejisti Anastasia Amoroso’ya göre artık durum böyle değil.

Bu hafta Bloomberg TV’de yaptığı açıklamada, “Piyasaların gerçekten yapması gereken bir durgunlukta fiyattır çünkü işgücü piyasasındaki bir zayıflığın nihayetinde buna mal olacağı görülüyor” dedi.

Piyasa bir süredir 3.700-3.800 ila 4.300 aralığında işlem görüyor” dedi.

Amoroso, “Hisse senetlerinde gerçekten çok ucuz bir değer bulmak için bu işlem aralığının altında bir kırılma görmemiz gerekebilir.” Dedi. “Henüz orada değiliz, bu yüzden şimdilik ticaret aslında savunmacı olmak ve piyasada bu dibi beklerken ödeme almak.”

Haziran ayının en düşük seviyesine gelince, çoğu kişi sayıda uğursuz bir sinyal görüyor.

Bokeh Capital Partners’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu Kim Forrest bir röportajda, “Şu anda bulunduğu yerden daha düşük olan her şey şeytani hissettiriyor” dedi.

(Fiyatları baştan sona günceller.)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

Grafik Crumble’ı Destekledikçe Yatırımcılar S&P 500 Serbest Düşüşüne Hazırlanıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: