Güle güle, Ayı Piyasası. Şimdilik, İşaretler Daha Fazla Satın Alımı Gösteriyor. – Finans Haberleri

Güle güle, Ayı Piyasası. Şimdilik, İşaretler Daha Fazla Satın Alımı Gösteriyor.

Yazı Boyutu

Piyasa toparlanırken, spekülatif hisse senetleri hareketleniyor. Kanıt olarak, Haziran ortasından bu yana yaklaşık %40 artış gösteren Cathie Wood’un ARK Innovation ETF’sini düşünün.

David Swanson/Reuters/Alamy

Ne ayı piyasası?

Hisse senetleri, beklenenden daha iyi gelen enflasyon sonuçlarının %3,3’lük bir artışa yol açmasına yardımcı olduğu için geçen hafta yaz rallisine devam etti.


S&P 500

endeksi, art arda dördüncü haftalık artışı. Enflasyonla ilgili ivme iyi haberdi: ABD tüketici fiyat endeksi, %0,2’lik bir artışa ilişkin konsensüs tahminiyle karşılaştırıldığında, Temmuz ayında değişmedi. Geçen yıl TÜFE hala %8.5 artarken, yatırımcılar enflasyonun zirve yaptığına ve yıl sonuna kadar %4’e yaklaşabileceğine bahse giriyorlar.

S&P 500, Haziran ortasındaki en düşük seviyesinden bu yana kayıplarının %50’sinden fazlasını telafi ederek, yıl için nispeten mütevazı bir %10,2 düştü. Endeks Cuma günü, 4280.15’te kapanmadan önce, ayı hareketinin %50’lik bir geri çekilmesiyle 4232’yi aştı.

bu


Dow Jones Endüstriyel Ortalama

rallilerin yardımıyla sadece %7 kapalı

şerit

(ticker: CVX) ve savunma hisseleri gibi

Merck

(MRK),

Amgen

(AMGN) ve

Coca Cola

(KO).

bu


Nasdaq

2022’de hala %16,6 düşüşte ancak Haziran ayının en düşük seviyesinden %20’den fazla yükseldi ve spekülatif hisse senetleri hareket ediyor. Bunlardan biri Cathie Wood’s


ARK İnovasyonu

En büyük holdingleri arasında borsada işlem gören fon (ARKK)

tesla

(TSLA) ve

Roku

(ROKU). Fon Haziran ortasından bu yana yaklaşık %40 arttı.

Büyük tartışma, mitingin bitip bitmediği. Şüpheciler, kısmen işgücü baskıları nedeniyle enflasyonun kontrol altına alınmadığını ve Federal Rezerv’in kısa vadeli oranları agresif bir şekilde artırmaya devam edeceğini söylüyor. CME’nin FedWatch aracı, kilit federal fon oranının yıl sonuna kadar %3,5’ten %3,75’e yükseldiğini ve şimdi %2,25’ten %2,5’e yükseldiğini görüyor.

Leuthold Group’un baş yatırım stratejisti Jim Paulsen, bir ay önce Barron’a “kendimizi oldukça iyi bir ralli için hazırlayabileceğimizi” söyledi. O zamanlar S&P 500 mevcut seviyelerin neredeyse %10 altındaydı. Geçen hafta ulaştı, iyimserliğini koruyor. Paulsen Temmuz ayı başlarında yükselişe geçti çünkü Fed’in Temmuz ayındaki faiz artırımından sonra kısıtlama göstereceğini düşündü. Şimdi piyasaların “yeni bir gevşeme döngüsünün eşiğinde” olabileceğini söylüyor.

Paulsen, Fed’in yılın geri kalanı için faiz oranlarını piyasaların beklediğinden daha az artırdığını düşünüyor. Daha zayıf bir dolar, daha düşük ipotek oranları ve önemsiz tahvil piyasasındaki güç gibi son zamanlardaki destekleyici faktörlere işaret ediyor. “Bir hisse senedi yatırımcısı olarak, yeni bir gevşeme döngüsünün başlangıcını kaçırmak istiyor musunuz?” O sorar.

Fundstrat’ın araştırma başkanı Tom Lee de iyimser. Yükselen hisse senetlerinin düşenlere oranının artması ve son zamanlarda küçük çaplı hisse senetlerinin performansı gibi yükseliş ve yükseliş teknik faktörlerine ilişkin yaygın şüpheciliğe işaret ediyor.

Bu yılın büyük bölümünde, Kasım seçimleriyle ilgili fikir birliği, Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi’nde belirleyici kazanımlar elde edecekleri ve meclisin kontrolünü ele geçirirken, muhtemelen Senato’nun kontrolünü de kazanacakları yönündeydi. Ancak AGF Investments’ın ABD politika baş stratejisti olan kıdemli siyasi gözlemci Greg Valliere’ye göre bu senaryo daha az olası görünüyor.

Demokratlar, düşük gaz fiyatlarından ve enflasyonda olası bir zirveden, Yüksek Mahkemenin kürtaj kararından gelen tepkilerden ve bazı zayıf Cumhuriyetçi Senato adaylarından yararlanıyor. Valliere Cuma günü, Washington siyasi analistlerinin çoğunun bir “dalga seçimi” öngördüğünü yazdı – GOP için bir gelgit kazanç dalgasında olduğu gibi. Onlar arasında değildi ve “Artık Demokratların Senato’ya tutunabileceğini ve Cumhuriyetçilerin Meclis’in kontrolünü kıl payı yeniden ele geçirebileceğini düşünüyoruz” diye ekledi.

yaz Andrew Bary, andrew.bary@barrons.com adresinde

.

Güle güle, Ayı Piyasası. Şimdilik, İşaretler Daha Fazla Satın Alımı Gösteriyor.
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: