Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Affirm, Electronic Arts, Dell, Seagen ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Affirm, Electronic Arts, Dell, Seagen ve daha fazlası

Electronic Arts (EA) tabelası, şirketin Kanada, British Columbia, Burnaby’deki kampüsündeki bir sandalyenin arkasında görüntülenir.

Ben Nelms | Bloomberg | Getty Resimleri

Electronic Arts (EA) tabelası, şirketin Kanada, British Columbia, Burnaby’deki kampüsündeki bir sandalyenin arkasında görüntülenir.

Ben Nelms | Bloomberg | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Onaylayın – Şimdi satın al, sonra öde hizmetleri sağlayıcısının hisseleri, şirket üç aylık dönemde beklenenden daha büyük bir zarar bildirdikten sonra %20’den fazla değer kaybetti. Affirm de hayal kırıklığı yaratan bir görünüm yayınladı, ancak Wall Street tahminlerini aşan üç aylık gelir bildirdi.

Farfetch – Çevrimiçi lüks perakendecinin hisseleri, şirketin analist beklentilerini aşan üç aylık kazançları bildirmesinin ardından neredeyse %30 arttı. Farfetch, beklenenden daha küçük bir kayıp ve tahmin edilenden daha fazla gelir bildirdi.

Peloton — Peloton hisseleri Cuma günü neredeyse %5 oranında değer kaybetmeye devam etti. Bağlantılı fitness ekipmanı üreticisi, dördüncü mali çeyreği için satışlarda düşüş ve genişleyen zararlar bildirdikten sonra Perşembe günü %20 oranında kapandı. En son hisse senedi hamleleri, Peloton’un Amazon ile ortaklığı haberi üzerine Çarşamba günü %20 ralli yapmasının ardından geldi.

Centene Corp – Sağlık hizmeti şirketinin hisseleri, Wells Fargo Securities onları fazla kilolu olmaktan eşit ağırlığa indirdikten sonra %5 kaybetti. Şirket, yaptığı açıklamada, Wells Fargo’nun en kötü durum olarak adlandırdığı bazı Kaliforniya bölgelerinde sözleşme yapılmadığını söyledi.

Electronic Arts – Video oyun üreticisi Electronic Arts’ın hisseleri, Amazon’un şirketi satın almak için bir teklif açıklayacağına dair İsveç’te bir haberin ardından %5 yükseldi. Ancak kaynaklar, CNBC’den David Faber’e böyle bir anlaşmanın yapılmadığını söyledi.

Seagen — Bloomberg’e göre, ilaç üreticisi Merck tarafından satın alınacak görüşmelerin durduğuna dair bir raporun ardından hisseler %5’ten fazla düştü. Konuya aşina olan kişiler, haber servisine her iki tarafın da bir satın alma fiyatı üzerinde anlaşmaya varmadığını söyledi.

Everbridge – Everbridge, Bloomberg’in yazılım şirketinin potansiyel bir satış araştırdığına ilişkin raporunda %16,8 kazanç elde etti.

Dell Technologies — Dell’in hissesi, PC pazarının zayıflık belirtileri göstermesiyle son çeyrekteki gelirinin analistlerin beklentilerinin altında kalmasından sonra %11.5 düştü. Şirket, kazanç tahminlerini hisse başına 4 sent ile aştı.

Workday — Teknoloji şirketinin ikinci çeyrek beklentilerini aşmasının ardından Workday Payları %2.8 arttı. Şirket, 1.54 milyar dolarlık gelir üzerindeki ayarlamalardan sonra hisse başına 83 sent kazandı. Refinitive tarafından ankete katılan analistler, hisse başına 80 sent kar ve 1.52 milyar dolar gelir bekliyorlardı. Workday, tam yıllık abonelik geliri tahminini korudu ve marj rehberliğini artırdı.

— CNBC’den Carmen Reinicke, Michelle Fox, Jesse Pound ve Yun Li raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Affirm, Electronic Arts, Dell, Seagen ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: