Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Alibaba, FedEx, Bed Bath & Beyond ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Alibaba, FedEx, Bed Bath & Beyond ve daha fazlası

Indianapolis, Indiana’daki Indianapolis Uluslararası Havalimanı’nda FedEx kamyonları.

Kaiti Sullivan | Bloomberg | Getty Resimleri

Salı gün ortası en büyük hamleyi yapan şirketlere göz atın:

Illumina — Biyoteknoloji şirketinin hisseleri, Illumina’nın Avrupa Komisyonu’nun şirketin Grail’i satın almasını yasaklayan kararına itiraz etmeyi planladığını açıklamasının ardından %3,5 arttı. Bu karar, geçen hafta bir ABD Federal Ticaret Komisyonu yargıcının anlaşma lehinde verdiği kararı takip ediyor.

Digital World Acquisition Corp — Donald Trump’ın sosyal medya şirketi Trump Media & Technology grubuyla birleşmeyi kabul eden boş çek satın alma şirketinin hisseleri yaklaşık %15 düştü. Hareket, Digital World Acquisition’ın anlaşmayı kapatmak için bir yıllık uzatma için yeterli hissedar desteği sağlayamadığına dair bir Reuters raporunun hemen ardından geldi.

Bed Bath & Beyond — Düşen hisse %16,7 daha düşerek kaybetme serisine devam etti. Salı günü, ev eşyası perakendecisi, selefi Gustavo Arnal’ın Cuma günü intihar ederek ölmesinin ardından baş hesap yetkilisini geçici CFO olarak atadı.

Alibaba — Çinli e-ticaret şirketinin hisseleri, Çin’in Pazartesi gününden itibaren güneydeki teknoloji merkezi Shenzhen’de yeni Covid kısıtlamaları duyurmasının ve Chengdu’nun sokağa çıkma kısıtlamalarının uzatıldığını açıklamasının ardından %3,7 düştü. Ülke sıfır Covid politikasına bağlı kaldığı için toplam 33 Çin şehri tam veya kısmi kilit altında.

FedEx — Citi, FedEx’in notunu satın almaktan nötre indirdikten sonra nakliye devi %2,5 düştü. Banka, FedEx için daha yavaş bir hacim bekliyor ve not indiriminin nedenleri arasında navlun endüstrisindeki makro rüzgarları ve zorlukları gösterdi.

Rollins — Haşere kontrol stoğu, RBC Capital Markets tarafından sektör performansından daha iyi performans gösterecek bir yükseltmenin ardından %5,3’ten fazla arttı. Yatırım firması bir notta Rollins’in iş modelinin “durgunluğa dayanıklı” olduğunu söyledi.

NextEra Energy — Kamu hizmeti şirketinin hisseleri, Morgan Stanley’nin NextEra’yı eşit ağırlıktan fazla kiloya yükseltmesinin ardından %3 arttı. Yatırım firması, şirketin “Enflasyon Azaltma Yasası’ndan en çok yararlananlardan biri” olacağını söyledi.

Dropbox — Dropbox, Bank of America’nın hisse senedini satın alma derecesi ile kapsamaya başlamasından sonra %2,6 değer kazandı. Firma, görüşme için güçlü serbest nakit akışı gösterdi.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Alibaba, FedEx, Bed Bath & Beyond ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: