Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: AMC, Signify Health, Netflix ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: AMC, Signify Health, Netflix ve daha fazlası

Netflix, mobil oyunlara geçişini genişletiyor.

Sopa Resimleri | Işık roketi | Getty Resimleri

Pazartesi gün ortası en büyük hamleyi yapan şirketlere göz atın:

AMC – Tiyatro zincirinin hisseleri, yatırımcılar şirketin yeni tercih edilen hisse sınıfını ve rakip Cineworld’ün iflas etmeyi düşündüğü haberlerini tartarken yaklaşık %42 düştü. AMC’nin yeni APE birimleri, hisse başına kabaca 7,50 dolardan işlem görüyordu ve adi hisse senedi için büyük kayıpları dengeledi.

Bed Bath & Beyond, GameStop – Diğer meme-stok favorileri Bed Bath & Beyond ve GameStop da düştü. Bed Bath & Beyond, yatırımcıların yatırımcı Ryan Cohen’in hisselerini sattığı haberine ve bazı tedarikçilerin ödenmemiş faturalar nedeniyle perakendeciye yapılan sevkiyatları durdurduğuna ilişkin haberlere tepki vermeye devam etmesiyle %16’dan fazla düştü. Bunu GameStop yaklaşık %5 düşüşle izledi.

Signify Health — The Wall Street Journal ve Bloomberg News’in Amazon’un şirket için teklif verenler arasında olduğunu bildirmesinin ardından sağlanan evde sağlık hizmetlerinin hisseleri %32 arttı. CVS ve UnitedHealth’in de teklif verdiği bildiriliyor. Amazon hisseleri yüzde 3 düştü.

Netflix – Akış hizmeti, stokun beklemeden satmak için CFRA’nın düşürülmesinin ardından %6’dan fazla düştü. Firma ayrıca fiyat hedefini Cuma günkü kapanışın biraz altında 245 dolardan 238 dolara düşürdü.

Ford – Ford hisseleri, eski kamyonetlerinden birinde çatının dayanıklılığına odaklanan ölümcül bir kazayla ilgili bir davada otomobil üreticisi aleyhine karar veren bir jürinin ardından %5 oranında değer kaybetti. Şirkete 1,7 milyar dolar ödeme emri verildi. Ford ayrıca Pazartesi sabahı ABD ve Kanada’da yaklaşık 3.000 kişiyi işten çıkardığını duyurdu.

Tesla — CEO Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisinin Eylül ayında Tam Kendi Kendine Sürüş seçeneğinin fiyatını %25 artıracağını açıklamasının ardından Tesla’nın hisseleri %2’nin üzerinde düştü. Maliyet 12.000 $ ‘dan 15.000 $’ a çıkacak.

Occidental Petroleum — Enerji hissesi, önceki seansta %10’luk bir rallinin ardından geniş piyasa satışında %3’ten fazla geriledi. Occidental, Cuma günü Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’inin petrol devinin %50’sine kadarını satın almak için düzenleyici onay aldığı haberinin ardından çift haneli rakamlara sıçradı.

DocuSign — Elektronik imza şirketinin hisseleri, şirket yeni bir CEO ararken, fiyat hedefi indirimi ve RBC’den sektöre geçişin daha iyi performans göstermesinin ardından %4,34 düştü.

VF Corp — Vans’ın ana şirketi VF Corp’un Hisseleri Cowen’in hisse senedini piyasaya indirip fiyat hedefini düşürmesinin ardından Pazartesi günü %5’ten fazla değer kaybetti. Firma, ABD’de veya yurtdışında bir durgunluk olması durumunda potansiyel tüketici zayıflığını ve perakendecide artan stokları gerekçe göstererek notunu değiştirdi.

Seyahat hisseleri – Seyahat hisse senetleri, daha geniş pazarla birlikte mücadele etti. Carnival, Royal Caribbean Group ve Norveç Cruise Line Holdings gibi kruvaziyer şirketleri hisseleri sırasıyla %4,86, %4,72 ve %4,78 oranında düştü. Havayolu şirketleri United Airlines %3,04 ve Delta Air Lines %2,62 düştü. Wynn Resorts %4.98 düştü.

Teknoloji hisseleri – Teknoloji şirketlerinin hisseleri, daha agresif Federal Rezerv faiz artışları korkusuyla düştü. Apple, Amazon ve Alphabet sırasıyla %2,3, %3,62 ve %2,53 düşerken, Salesforce %3’ten fazla düştü. Yarı iletken hisse senetleri de Micron ve Advanced Micro Devices’ın her biri %3’ten fazla ve Nvidia’nın %4’ten fazla düşmesiyle darbe aldı.

—CNBC’den Samantha Subin, Yun Li, Jesse Pound, Carmen Reinicke ve Sarah Min raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: AMC, Signify Health, Netflix ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: