Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, AMC, First Solar, Palantir ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, AMC, First Solar, Palantir ve daha fazlası

27 Ocak 2021, New York, New York, ABD’nin Manhattan ilçesindeki koronavirüs hastalığı (COVID-19) pandemisinin ortasında bir AMC tiyatrosu resmedilmiştir.

Carlo Allegri | Reuters

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Bed Bath & Beyond, AMC – Hisseler, sosyal medya tüccarlarının belirgin bir katalizör olmadan bile iki meme hissesine yatırım yapmasıyla sırasıyla %41 ve %13 arttı.

Signify Health — CVS Health’in evde sağlık hizmetleri şirketi için bir teklif planladığını belirten Wall Street Journal raporunun ardından hisse senedi %13 arttı.

First Solar — First Solar, Goldman Sachs’ın hisselerini nötrden fazla kiloluya yükseltmesinin ardından %5 arttı. Banka, güneş enerjisi teknolojisi stokunun Enflasyon Azaltma Yasası’nın geçişinden faydalanması gerektiğini söyledi ve fiyat hedefini hisse başına 83 dolardan 126 dolara çıkardı.

Rhythm Pharmaceuticals — Goldman Sachs, obezite ilacının başarılı denemelerinin ardından hisselerin yaklaşık %40 toparlanabileceğini söyleyerek, Goldman Sachs’ın nötrden satın almaya yükseltmesinin ardından %7 değer kazandı.

Barrick Gold – Madenci, yüksek bakır üretimi nedeniyle ikinci çeyrek sonuçlarında analist beklentilerini geçtikten sonra %5 arttı.

Palantir Technologies — Palantir’in hisseleri, hükümetle yaptığı çalışmalarla tanınan yazılım şirketinin son çeyreğinde hisse başına yüzde 1 kayıp bildirmesinin ardından %13’ten fazla değer kaybetti. Refinitiv’e göre analistler hisse başına 3 sent kar bekliyorlardı. CFO David Glazer, CNBC’ye şirketin eksikliğinin yatırımlar ve menkul kıymetlerdeki düşüşten kaynaklandığını söyledi.

Tyson Foods – Gıda ürünleri şirketinin hisseleri, Tyson’ın mali üçüncü çeyrekte kazanç tahminlerini kaçırmasının ardından %8 düştü. FactSet’ten yapılan aramanın bir dökümüne göre, şirket yöneticileri bir yatırımcı görüşmesinde tedarik zinciri sorunlarının müşteri siparişlerini yerine getirme kabiliyetine zarar verdiğini söyledi.

Nvidia – Yarı iletken stok, Nvidia’nın ikinci çeyrek sonuçlarında bir gelir kaybı bildirmesinin ardından %8’den fazla düştü. Çip üreticisi, oyundaki zayıflığı gerekçe göstererek analistlerin 8.1 milyar dolarlık beklentilerine kıyasla 6.7 milyar dolar gelir elde etti.

BioNTech — Covid-19 aşısı konusunda Pfizer ile ortaklık kuran Alman biyoteknoloji şirketi, beklentilerin altında kalan kazanç ve gelir bildirdikten sonra %9 düştü. Şirket, varyanta uyarlanmış Covid-19 aşısının dördüncü çeyrekte talepte bir artış sağlaması gerektiğini söyledi.

– CNBC’den Tanaya Macheel, Jesse Pound, Samantha Subin ve Michelle Fox Theobald raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, AMC, First Solar, Palantir ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: