Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Cineworld, Foot Locker, Wayfair ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Cineworld, Foot Locker, Wayfair ve daha fazlası

Niraj Shah, Wayfair CEO’su

Ashlee Espinal | CNBC

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Foot Locker – Perakende hissesi, Richard Johnson’ın yerine eski Ulta Beauty başkanı Mary Dillon’u CEO olarak atamasının ardından %20’den fazla arttı. Foot Locker ayrıca, ikinci çeyrek için karşılaştırılabilir satışlarda beklenenden daha küçük bir düşüş ve tahminlerin üzerinde bir kâr bildirdi.

Bill.com — Finansal arka ofis yazılım sağlayıcısının son çeyreğinde kazanç beklentilerini aşmasının ardından hisseler %14 yükseldi. Bill.com ayrıca güçlü bir kılavuz yayınladı.

Cineworld Group — Wall Street Journal’ın İngiliz sinema zincirinin iflas başvurusunda bulunmaya hazırlandığı haberini takiben hisseler %58 değer kaybetti. Cineworld Group, pandemi sonrasında sinemaseverleri tekrar salonlarına çekmek için mücadele etti.

Bed Bath & Beyond – Mücadele eden perakendecinin hisseleri, eylemci yatırımcı Ryan Cohen’in şirketteki tüm hissesini terk etmesinin ardından %40’tan fazla değer kaybetti. Bed Bath & Beyond, yoğun ticaret hacmi ve sosyal medya etkinliği ile 2021’deki meme stok çılgınlığını anımsatan bir hareketle bu ay yükseldi.

Madison Square Garden Entertainment — New York performans mekanı Madison Square Garden, Hulu Theatre ve Radio City Music Hall dahil olmak üzere canlı eğlence işini kapatmayı planladıktan sonra hisseler %2’den fazla değer kazandı.

Coinbase – Kripto para borsası operatörünün hisseleri, bitcoin’de bir gecede ani bir satışın ardından yaklaşık %10 düştü. Bitcoin, üç haftanın en düşük seviyesi olan 22.000 doların altında işlem görüyor.

Wayfair — Mobilya perakendecisinin hisse senedi fiyatı, Wayfair’in 870 kişiyi veya küresel işgücünün kabaca %5’ini işten çıkarmasından sonra %16 düştü. Wayfair, çalışan sayısındaki azalmadan kaynaklanan 30 milyon ila 40 milyon dolarlık isabetin üçüncü çeyrekte ulaşacağına inanıyor.

DoorDash — DoorDash’in önümüzdeki ay Walmart ile ortaklığını sona erdireceğini bildiren bir Insider raporunun ardından gıda dağıtım stoğu %4’ten fazla düştü. DoorDash, dört yıldan fazla bir süredir Walmart için ürünler teslim etti.

General Motors — General Motors, otomobil üreticisinin pandemi sırasında kesilen üç aylık temettüsünü eski haline getireceğini açıklamasının ardından %1,97 değer kazandı. Şirket ayrıca geri alım programını 3,3 milyar dolardan 5 milyar dolara çıkardı.

Karnaval – Kruvaziyer operatörlerinin hisseleri Cuma günü düştü. Karnaval, Norveç Cruise Line Holdings ve Royal Caribbean’ın her biri %6’dan fazla düştü.

— CNBC’den Yun Li, Jesse Pound ve Carmen Reinicke raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Cineworld, Foot Locker, Wayfair ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: