Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Express, Snap, Rocket Lab ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Express, Snap, Rocket Lab ve daha fazlası

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Bed Bath & Beyond — Kuşatılmış perakendecinin hisseleri, yalnızca yatırımcıların şirketin işini geri döndürmek için mücadele edeceğine dair korkularını doğrulayan stratejik bir planın ana hatlarını oluşturmasının ardından %21,3 değer kaybetti. Bed Bath ayrıca gelecekte açıklanmayan miktarda hisse satmak için başvurdu.

Express — Express hisseleri, şirketin 479,6 milyon $’lık StreetAccount tahminlerine kıyasla, 464,4 milyon $’lık üç aylık gelir bildirmesinin ardından %20,8 düştü. Tam yıl rehberliğini de kesen hazır giyim perakendecisi, zorlu makroekonomik koşullara işaret etti.

Rocket Lab USA – Cowen, hisselerin %50’den fazla artıya sahip olduğunu söyleyerek şirketi piyasa performansından daha iyi performans gösterecek şekilde yükselttikten sonra hisseler %7.2 arttı. Cowen’e göre, Rocket Lab uzay fırlatma pazarında liderdir.

Snap — Sosyal medya şirketi, personelinde %20’lik bir kesinti ve yeni bir operasyon şefi içeren bir yeniden yapılanma planını açıkladıktan sonra hisselerinin %8,7 arttığını gördü. Değişiklikler, Snap’in ikinci çeyrek kazançlarını hayal kırıklığına uğrattığını bildirmesinin ve mevcut çeyreği için rehberlik sağlamayacağını söylemesinin ardından geldi.

LSB Industries — ABD nitrojen şirketi LSB Industries’in hisseleri, UBS’nin satın alma notu ve %30 yukarı yönlü bir fiyat hedefi ile kapsama başlatmasının ardından %3,3 değer kazandı. UBS’ye göre şirket, Avrupa ve Asya’da düşük maliyetli ABD doğal gazı ile yüksek maliyetli doğal gaz arasındaki rekor farklardan faydalanacak.

PayPal Holdings – Bank of America’nın hisse senedini nötrden satın almaya yükseltmesinin ve ödeme firmasındaki fiyat hedefini artırmasının ardından PayPal hisseleri %1,8 yükseldi. Banka, aktivist Elliott Management’ın PayPal’da daha fazla maliyet düşürme için baskı yapmasını beklediğini ve bunun da ileriye dönük kazançları artırabileceğini söyledi.

Seagate Technology Holdings — Veri depolama şirketinin hisseleri, Seagate’in cari çeyrek için gelir kılavuzunu düşürmesinin ardından %3,5 düştü. Şirket, 30 Eylül’de sona eren çeyrek gelirinin 2,35 milyar ila 2,65 milyar dolar aralığından 2,0 milyar ila 2,2 milyar dolar aralığında olmasını beklediğini söyledi. Şirket, Asya’nın bazı bölgelerinde daha zayıf ekonomik eğilimlere işaret etti.

CrowdStrike Holdings – Siber güvenlik firmasının üç aylık kar ve gelir beklentilerinde bir düşüş bildirmesine ve iyimser bir tahmin yayınlamasına rağmen hisse senedi %5,5 düştü.

HP Inc. – PC üreticisinin hisseleri, şirketin elektronik harcamalarındaki yavaşlama nedeniyle gelir kaybı bildirmesinin ardından %7,7 düştü. Refinitiv’e göre, HP’nin üç aylık kazançları analistlerin tahminleriyle eşleşti.

Chewy – Evcil hayvan ürünleri perakendecisinin hisseleri, zayıf cari çeyrek gelir kılavuzu yayınladıktan sonra %8.2 düştü. Chewy, en son çeyreğinde bir kar atışı bildirdi, ancak geliri beklentilerin altında kaldı. Şirket, artan enflasyonun evcil hayvan ürünleri alımlarına yapılan harcamaları etkilemesini bekliyor.

PVH — Tommy Hilfiger ve Calvin Klein giyim markalarının sahibi tam yıl görünümünü kestikten sonra hisse senedi %10,5 düştü. Aynı zamanda PVH, küresel ofis işgücünü %10 oranında azalttığını söyledi.

Baxter International – Sağlık şirketi, en son şırınga infüzyon tedavisinin ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylandığını söyledikten sonra hisseler %1.7 yükseldi.

— CNBC’den Yun Li, Tanaya Macheel, Jesse Pound, Carmen Reinicke, Samantha Subin ve Michelle Fox Theobald raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Express, Snap, Rocket Lab ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: