Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Krispy Kreme, Target ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Krispy Kreme, Target ve daha fazlası

Scott Olson | Getty Resimleri

Gün ortasında en büyük hamleleri yapan şirketlere göz atın:

Hedef — Perakendecinin hisseleri, kazançlarının Wall Street beklentilerini geniş bir farkla karşılamasının ardından %2’den fazla düştü. Şirket, üç aylık karının bir yıl öncesine göre neredeyse %90 düştüğünü söyledi. Ancak Target, tam yıl tahminini yineledi ve şimdi bir toparlanma için konumlandığını söyledi.

Bed Bath & Beyond – Meme stokunun hisseleri Çarşamba günü yaklaşık %12 arttı ve zorlu perakendeci için şiddetli bir Ağustos rallisine devam etti. Hisse senedi anormal derecede yüksek işlem hacmi gördü ve Reddit sayfası WallStreetBets’in en popüler konusu.

Krispy Kreme – Çörek zinciri, beklenenden daha düşük kar ve gelir içeren üç aylık sonuçları bildirdikten sonra %12 düştü. Şirket ayrıca son haftalarda emtia maliyetlerinde önemli bir yavaşlama gördüğünü söyledi.

Weber – Citi, Weber’i nötrden satmak için düşürdükten sonra ızgara üreticisinin hisseleri %7’den fazla düştü. Citi, şirketin zayıf satış görünümü ve eldeki azalan nakit, Weber’in ek sermaye artırması gerekebileceği anlamına geldiğini söyledi.

Teladoc Health — Teladoc’un hisseleri, Guggenheim’ın şirketin notunu nötrden satmak için düşürmesinin ardından neredeyse %9 düştü. Firma, Teladoc’un büyüme hızının, zayıflayan bir tüketici ile zorlu bir makroekonomik ortamda yavaşlamaya ayarlandığını söyledi.

Sanofi – Fransız ilaç üreticisi, ABD’de işlem gören hisseleri neredeyse %6 düşerek 52 haftanın en düşük seviyesine ulaştı. Sanofi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, denemenin ilacın etkili olduğuna dair hiçbir belirti göstermemesinin ardından meme kanseri tedavisi olan amcenestrant’ın gelişimini durdurduğunu duyurdu.

AppLovin — Teknoloji şirketinin hisseleri gün ortası ticaretinde %7’den fazla düştü. Şirketin Unity için yaptığı 20 milyar dolarlık teklif, Pazartesi günü Unity’nin yönetim kurulu tarafından reddedildi. Unity hisseleri de yaklaşık %3 değer kaybetti.

Take-Two Interactive — Yazılım şirketinin hisseleri, Deutsche Bank tarafından satın almaktan elde tutulacak şekilde düşürüldükten sonra neredeyse %3 düştü. Analistler, bu yıl dengeli bir risk/ödül görünümüne ve önümüzdeki birkaç çeyrekte kısa vadeli önemli katalizör eksikliğine işaret ettiler. Ancak Deutsche Bank, Take-Two Interactive’in uzun vadeli büyüme görünümü konusunda yapıcı olmaya devam ediyor.

Analog Cihazlar – CEO Vincent Roche, yarı iletken şirketinde “ekonomik belirsizliğin rezervasyonları etkilemeye başladığını” söyledikten sonra hisseler neredeyse %5 düştü. Aksi takdirde, Analog Devices, takviminin ikinci çeyrek kazançlarında üst ve alt satırlarda bir vuruş bildirdi. Nvidia, Applied Materials ve Micron dahil olmak üzere diğer çip stokları haberler üzerine yaklaşık %3 düştü ve Advanced Micro Devices neredeyse %2 kaybetti.

Agilent Technologies – Refinitiv’e göre, Agilent’in hisseleri, laboratuvar cihazları üreticisinin en son çeyreğinde beklenenden daha iyi kar ve gelir açıklamasının ardından %7’den fazla arttı. Şirket, güçlü sipariş akışı nedeniyle tüm yıl tahminini de yükseltti.

Teknoloji hisseleri – Amazon, Netflix, Alfabe ve Meta Platformlarının Hisseleri, 10 yıllık Hazine getirisinin keskin bir şekilde yükselmesinden sonra yaklaşık %2 düştü.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bed Bath & Beyond, Krispy Kreme, Target ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: