Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bristol-Myers Squibb, Twitter, Gilead Sciences ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bristol-Myers Squibb, Twitter, Gilead Sciences ve daha fazlası

Pazartesi gün ortası en büyük hamleyi yapan şirketlere göz atın:

Gilead Sciences — Gilead’in Hisseleri, biyofarmasötik şirketinin beş jenerik ilaç üreticisiyle HIV tedavileri konusunda bir patent davası açtığını açıklamasının ardından %3,8 arttı.

Twitter — Şirket, düzenleyici bir dosyada Elon Musk’ın sosyal medya grubunu satın alma anlaşmasını iptal etme konusundaki son girişiminin geçersiz olduğunu söyledikten sonra Twitter’ın hisseleri %2 düştü. Son zamanlarda Musk, Twitter’ın bir ihbarcıya yönelik muamelesini gerekçe göstererek satın almayı sonlandırmaya çalıştı.

Carvana — Carvana, Piper Sandler tarafından nötrden fazla kiloluya yükseltildikten sonra %7,8 arttı. Analist Alexander Potter, hisse senedini “büyük ölçüde değersiz” olarak nitelendirdi ve Carvana’nın mevcut seviyelerden iki katına çıkabileceğine inanıyor.

Newmont — Altın madenciliği şirketi, Goldman Sachs’ın hisseyi satın alma derecesi ile kapsamaya başlamasının ardından %2,6 değer kazandı. Analist Emily Chieng, Newmont’un %30 düştükten sonra değerinin düşük göründüğünü söyledi ve şirketin büyümeyi hızlandırabilecek yeni geliştirme projelerine işaret etti.

Bristol-Myers Squibb – Biyofarmasötik şirketinin hisseleri, ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin Bristol-Myers’ın Sotyktu olarak bilinen plak sedef hastalığına yönelik oral tedavisini onaylamasının ardından %5,4 arttı.

Amgen – Amgen hisseleri, Bristol-Myer Squibb’in Amgen’in Otezla’sı ile rekabet edecek olan sedef hastalığı ilacının onaylanmasından sonra %3,7 düştü. Ayrı bir gelişmede, biyoteknoloji şirketi hafta sonu yaptığı bir klinik deneyde Lumakras hapının akciğer kanseri ilerleme riskini kemoterapiye kıyasla %34 oranında azalttığını bildirdi.

Alphatec — Morgan Stanley, tıbbi teknoloji şirketini aşırı kilolu bir dereceyle kapsamaya başladıktan sonra hisseler %7,7 arttı. Firmaya göre, Alphatec emsallerini geride bırakıyor ve omurga cerrahisi alanında çift haneli gelir artışı için “önemli bir podyuma” sahip.

Enerji hisseleri — Yükselen petrol fiyatları, enerji hisselerinin yükselmesine yardımcı oldu. APA, Citi’nin petrol ve gaz şirketini tarafsızdan satın alacak şekilde yükseltmesinin ardından %5’ten fazla sıçrayarak günün en büyük kazananı oldu. Hess ve Marathon Oil %3’ten fazla artarken Devon Energy yaklaşık %4 arttı. Exxon Mobil %1’den fazla arttı.

Kamyoncular ve lojistik şirketleri — Nakliye hizmetleri şirketi Yellow yaklaşık %6 artarken, kamyon şirketi Heartland Express %3’ten fazla yükseldi ve Old Dominion Freight Line ve Saia yaklaşık %3 kazanç elde etti. Hareketler, olası bir demiryolu grevinin ısınmasıyla ilgili endişeler olarak geliyor.

— CNBC’den Sam Subin, Carmen Reinicke ve Sarah Min bu rapora katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Bristol-Myers Squibb, Twitter, Gilead Sciences ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: