Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Carvana, GameStop, AMC, General Motors ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Carvana, GameStop, AMC, General Motors ve daha fazlası

Perşembe gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Carvana – Çevrimiçi kullanılmış araba perakendecisinin hisseleri, diğer ciddi şekilde açığa çıkmış hisselerin yanı sıra %25 arttı. FactSet’e göre, alım satım için mevcut Carvana hisselerinin yaklaşık %29’u açığa satıldı. Şirket, geçtiğimiz günlerde Stifel, Morgan Stanley ve Wells Fargo’dan bu ay yapılan not indirimleriyle Wall Street’te olumsuz duygularla karşı karşıya kaldı.

Goblen — Hisseler, Coach ve Kate Spade’in arkasındaki lüks şirketin Çin’de Covid ile ilgili kapanmaların Haziran ayında gevşemesini beklediğini bildirmesinin ardından %15,5 yükseldi. Goblen ayrıca, Refinitiv’in konsensüs tahminini aşan, hisse başına 51 sentlik düzeltilmiş üç aylık kâr bildirdi.

GameStop, AMC Entertainment — Geçen yılki meme ticaretinde iki ana oyuncu Perşembe günü yeniden yükselişe geçti. GameStop ve AMC’nin hisseleri sırasıyla %10 ve %8 arttı ve seansın başlarında önemli ölçüde daha fazla yükseldi. Kısmen pozisyonlarını kapsayan hisse senetleri açığı olan tüccarlardan kaynaklanmış olabilecek hamleleri yönlendiren açık bir haber yoktu.

General Motors, Ford — Wells Fargo’nun elektrikli araç üretmenin yüksek maliyetlerinin önümüzdeki yıllarda karlara zarar vereceği konusunda uyarıda bulunarak, her ikisini de aşırı kilolu olmaktan düşük ağırlığa düşürmesinin ardından eski otomobil stokları Perşembe günü baskı altındaydı. Ford %3 kaybederken, GM %4.6 düştü.

WeWork — Ortak çalışma alanı şirketinin ilk çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından hisseler %10,4 arttı. WeWork, 765 milyon dolarlık gelir üzerinden 57 sentlik hisse başına düzeltilmiş kazanç kaybı bildirdi. Bu kayıp, bir önceki çeyreğe göre %37 daha düşüktü.

Rivian, Lucid – Açıklanamayan ticarette gün ortası ticaretinde birkaç elektrikli araç şirketinin hisseleri yükseldi. Rivian’ın hisse senedi fiyatı, Çarşamba günü elektrikli araç üreticisinin bu yıl 25.000 araç üretme yolunda olduğunu ve analistlerin beklediğinden biraz daha az olan ilk çeyrek kaybının ardından %18 yükseldi. Lucid’in hisse fiyatı %13.2 arttı.

Sonos — Hisseler, yüksek kaliteli ses ürünleri üreticisinin, devam eden yüksek talep nedeniyle son çeyreğinde beklenenden daha iyi gelir bildirmesinin ardından %14.3 yükseldi. Çeyrek için gelir, Refinitiv’in 350 milyon dolarlık tahminine kıyasla 399 milyon dolar oldu.

Synchrony Financial — Synchrony Financial’ın hisse fiyatı, Wolfe Research’ün notunun düşürülmesinin ardından baskı altına girdi. Araştırma şirketi, kredi kartı stoklarının durgunluk risklerinden sürekli baskı göreceğini söyleyerek emsal performansının altında performans gösterecek şekilde hisse senetlerini düşürdü. Hisseler %6.5 düştü.

Bumble — Refinitiv’e göre, flört uygulaması operatörünün hisseleri, şirketin ilk çeyrek için 211,2 milyon dolar gelir bildirmesinin ardından %26,8 arttı ve bu da analistlerin 208,3 milyon dolarlık tahminlerini aştı. Şirket ayrıca, bu çeyrekte ödeme yapan kullanıcılarda %7.2’lik bir artış gördüğünü söyledi.

— CNBC’den Tanaya Macheel, Hannah Miao ve Jesse Pound raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Carvana, GameStop, AMC, General Motors ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: