Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Change Healthcare, Ford, PayPal, Humana ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Change Healthcare, Ford, PayPal, Humana ve daha fazlası

Ford Motor Company’nin elektrikli F-150 Lightning’i, 8 Eylül 2022’de Michigan, Dearborn’daki Rouge Elektrikli Araç Merkezindeki üretim hattında.

Jeff Kowalsky | AFP | Getty Resimleri

Salı gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Change Healthcare – Bir federal yargıç UnitedHealth’in şirketi devralamayacağını söyledikten sonra Change Healthcare’in Payları %6,4 arttı. UnitedHealth haberler üzerine Salı günü düştü.

ilgili yatırım haberleriPro Picks: Pazartesi günkü tüm büyük hisse senedi çağrılarını CNBC’de izleyin

Ford — Otomobil devinin hissesi, şirketin yatırımcılara enflasyon ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle üçüncü çeyrek maliyetlerinin beklenenden 1 milyar dolar daha fazla olduğunu söylemesinin ardından %10,6 düştü. Ford’un operasyonları, İngiltere’de Salı günü başlayan bir liman işçisi grevinden de etkilendi.

PayPal – Susquehanna, PayPal’ı pozitiften nötre indirdikten sonra ödeme stoku %3,3 düştü. Susquehanna, PayPal’ın Braintree biriminin büyümesinin genel marjlara zarar vereceğini söyledi.

BioNTech, Moderna – Aşı üreticilerinin hisseleri, Pazartesi günü Başkan Joe Biden’ın pandeminin bittiğine dair bir yorum yapmasıyla düştükten sonra toparlandı. BioNTech %1,2 yükseldi ve Moderna %3,4 yükseldi.

Humana – Sağlık şirketi Humana’nın hisseleri, şirketin mali yıl için kazanç kılavuzunu artırmasından bir gün sonra %1 değer kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Şirket ayrıca, Medicare Advantage için en iyi perakende ilaç planı olabileceğini söyleyen Morgan Stanley tarafından yükseltildi.

Cognex — Yapay görme sistemleri üreticisi Cognex’in hisseleri, şirketin mevcut çeyrek için gelir görünümünü yükseltmesinin ardından yaklaşık %7 arttı. Güncellenen gelir, şirketin birincil üreticilerinden birinde çıkan bir yangından beklenenden daha hızlı toparlanmasının ardından geldi.

Oxford Industries — Tommy Bahama ve Lily Pulitzer’in ebeveyni, kazançları artıracak 270 milyon dolarlık bir satın alma gerçekleştirdikten ve üçüncü çeyrek tahminlerini yükselttikten sonra %6,8 arttı.

Olin — İmalat şirketi, üçüncü çeyrek FAVÖK kılavuzunu yayınladıktan sonra %4,6 düştü. Olin, üçüncü çeyrek düzeltilmiş FAVÖK’ü ikinci çeyreğe göre yaklaşık %15 düşüşle 530 milyon dolar ile 550 milyon dolar arasında görüyor.

Apogee Enterprises – Yapı malzemeleri üreticisi, kazançları analist tahminlerinin üzerine çıktıktan ve mali tahminlerini yükselttikten sonra %5.5 yükseldi.

Nike – Atletik giyim perakendecisinin hisseleri, Barclays’in stoğu fazla kiloludan eşit ağırlığa düşürmesinin ardından yaklaşık %4 düştü. Firma, Nike’ın Çin’de devam eden oynaklığının ve Kuzey Amerika’da ve başka yerlerde talep erozyonu talebinin hisseler üzerinde baskı yaratabileceğine dikkat çekti.

Western Digital – Western Digital hisseleri, Deutsche Bank’ın yumuşama talebini gerekçe göstererek depolama şirketini satın almaktan alıkoymak için düşürmesinin ardından 52 haftanın yeni en düşük seviyesine dokunarak %2.4 düştü.

Wynn Resorts, Las Vegas Sands — Casino hisseleri Salı günü S&P 500’de Wynn Resorts %3,6 ve Las Vegas Sands %2 değer kazandı. FactSet’e göre, pozitif bölgede daha geniş piyasa endeksi ticaretinde sadece 15 hisse arasındaydılar.

MicroStrategy – Yazılım şirketi MicroStrategy’nin hisseleri, şirketin iki yıl içinde en küçük Bitcoin alımını yaptığını açıklamasının ardından %4,6 düştü. Salı günü yapılan bir dosyaya göre şirket, yaklaşık 6 milyon dolara 301 bitcoin satın aldı.

General Motors – GM’nin hisseleri, şirketin 2027 yılına kadar araç kiralama şirketi Hertz’e 175.000’e kadar elektrikli araç satmayı planladığını açıklamasının ardından %4 düştü.

— CNBC’den Jesse Pound, Tanaya Macheel, Scott Schnipper Sarah Min ve Alex Harring raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Change Healthcare, Ford, PayPal, Humana ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: