Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Coinbase, AMTD Digital, Restaurant Brands, Alibaba ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Coinbase, AMTD Digital, Restaurant Brands, Alibaba ve daha fazlası

Milton, Pennsylvania’da görülen bir Burger King restoranı.

Paul Weaver | SOPA Resimleri | IşıkRoketi | Getty Resimleri

Perşembe günü gün ortası ticaretinde en büyük hamleleri yapan şirketlere göz atın:

Coinbase — Şirket, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock ile kurumsal müşterilerinin bitcoin satın almasına izin verecek bir ortaklık açıklamasının ardından kripto para borsasının hisseleri yaklaşık %10 arttı. Quiver Quantitative’e göre COIN, Reddit’in WallStreetBets forumunda en çok bahsedilen isimlerden biri oldu. Günün erken saatlerinde hisse %40 kadar yükseldi.

Yeti – Yeti hisseleri, vakum yalıtımlı içecek üreticisinin beklentileri karşılamayan kazançları bildirmesinin ardından neredeyse %19 düştü. Yeti, doğrudan tüketiciye satışlarının beklenenden daha yumuşak olduğunu söyledi.

AMTD Digital — Hong Kong merkezli fintech şirketinin ADR’leri, perakende yatırımcıların yönlendirdiği spekülatif ralli firar ederken %27 düştü. İsim, geçtiğimiz hafta sosyal medya platformlarında trend olan bir ticaret çılgınlığına yakalandı. Arka arkaya satışlara rağmen, hisse senedi Temmuz ortasındaki 7,8 dolarlık halka arz fiyatından hala %7,800 arttı.

Crocs – Shares of Crocs, ayakkabı şirketinin beklentilerin üst ve alt sıralarda geçmesine rağmen %10’dan fazla düştü. Crocs, üçüncü çeyrek için hafif gelir rehberliğini paylaştı. Ayakkabı şirketi ayrıca tüm yıl için rehberliği kısalttı.

Shake Shack – Restoran zincirinin gelir beklentilerini kaçıran üç aylık sonuçları bildirmesinin ardından hisseler %6’dan fazla düştü. Shake Shack, iş planlarına dönüşte bir yavaşlamanın sonuçlara zarar verdiğini söyledi.

Restaurant Brands International – Burger King, Tim Hortons ve Popeyes’in ana şirketi, şirketin zilden önce beklenenden daha iyi kazançlar bildirmesinin ardından Perşembe günü %7’den fazla arttı. Global aynı mağaza satışları, Burger King ve Tim Hortons’un performansıyla %9 büyüdü.

Alibaba – Çinli e-ticaret devinin ABD’de listelenen hisseleri, şirketin beklentileri aşan mali ilk çeyrek kazançlarını bildirmesinin ardından %2’nin biraz altına yükseldi. Ancak, şirket tarihinde ilk kez sabit büyüme gösterdiği için kazanımlar sınırlı kaldı. Alibaba, Çin’de Covid’in yeniden canlanması da dahil olmak üzere bir dizi olumsuz rüzgarla karşı karşıya kaldı.

MercadoLibre — Latin Amerika e-ticaret şirketinin hisseleri, MercadoLibre’nin Çarşamba günü zilden sonra kazançlarını açıklamasının ardından %16’dan fazla yükseldi. Gelir, StreetAccount’un 2.51 milyar dolarlık tahmini karşısında 2.60 milyar dolardı. MercadoLibre, büyümenin esas olarak reklamcılık işinin genişlemesinden ve üçüncü taraf pazar kategorilerindeki gücünden geldiğini söyledi.

DXC Tech — Teknoloji hizmeti şirketinin hissesi %17 düşerek Perşembe günü 52 haftanın en düşük seviyesini gördü. DXC Tech, beklentileri karşılamayan kazançlar bildirdi. Son çeyreği için hisse başına kazanç, 81 sentlik StreetAccount tahminlerine kıyasla 75 sent oldu.

Ceridian HCM Holding — İnsan sermayesi yönetimi yazılımı şirketinin hisseleri %10 arttı. Ceridian, Çarşamba günü beklentileri aşan zilden sonra üç aylık sonuçlar yayınladı. Şirket, kârlılık ve ölçekte önemli bir iyileşmenin yanı sıra tüm segmentlerde devam eden ivmeyi belirtti.

DISH Network — Uydu TV şirketi, son çeyreği için beklenenden daha iyi sonuçlar bildirdikten sonra günde %5’in üzerinde yükseldi. Hareket ayrıca Perşembe günü Bloomberg tarafından şirketin yeni kablosuz hizmetinin 8 Ağustos gibi erken bir tarihte çevrimiçi tüketici kayıtlarını almaya başlayacağına dair bir raporun ardından geldi.

Fortinet — Siber güvenlik şirketi tam yıl gelir rehberliğini sürdürdükten sonra hisseler %16 düştü. StreetAccount’a göre, ücretsiz nakit akışı ve hizmet gelirleri beklenenden daha hafif geldi. Fortinet, aksi takdirde ikinci çeyreğinde bir kazanç artışı sağladı.

Clorox — Tüketim ürünleri devinin hisseleri, beklentileri karşılamayan kazançları bildirdikten sonra neredeyse %5 düştü. Gelir, StreetAccount’un 1,86 milyar dolarlık tahminlerine karşı 1,80 milyar dolar olarak geldi.

—CNBC’den Yun Li, Tanaya Macheel, Fred Imbert ve Sarah Min raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Coinbase, AMTD Digital, Restaurant Brands, Alibaba ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: