Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Disney, Poshmark, Vroom ve daha fazlası – Kurumsal Haberler

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Disney, Poshmark, Vroom ve daha fazlası

Disney World, 50. yılını Nisan 2022’de kutladı.

Aaronp/bauer-griffin | Gc Resimleri | Getty Resimleri

Pazartesi gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Poshmark – İkinci el moda perakendecisinin hisseleri, Barclays onları eşit ağırlıktan fazla kiloya yükselttikten sonra %15 arttı. Firma, özellikle tüketiciler bir durgunluk döneminde ticaret yaparsa, hisse senedi için %40’tan fazla potansiyel yukarı yönlü gördüğünü söyledi.

Disney – Eğlence şirketinin hisseleri, Daniel Loeb’in Üçüncü Noktası devde yeni bir hisse aldıktan sonra %2.8 değer kazandı. Aktivist yatırımcı, Disney CEO’su Bob Chapek’e yazdığı bir mektupta, spor ağı ESPN’nin feshedilmesi gerektiğine dair güçlü bir durum olduğunu söyledi. Loeb ayrıca Disney’i Hulu’yu entegre etmeyi hızlandırmaya çağırdı.

Vroom – Otomotiv satış platformu Vroom’un hisseleri, JPMorgan’ın bu yıl şimdiye kadar %80’den fazla değer kaybeden şirketi satma zamanının geldiğini söylemesinin ardından %6 değer kaybetti. Firma, potansiyel bir durgunluk içinde mücadele ettiğini görerek, kullanılmış otomobil endüstrisinde de düşüş eğilimi gösterdi.

Unity, AppLovin – Unity Software, şirketin AppLovin’den talep edilmemiş bir devralma teklifini reddettiğini açıklamasının ardından %6.7’den fazla düştü. Kararın bir parçası olarak Unity, daha önce duyurulan ironSource’u satın almaya devam ediyor. AppLovin’in hisseleri %6.4 düştü.

Bed Bath & Beyond – Bed Bath ve Ötesi Hisseleri, perakendecinin hisselerini yükselten devam eden bir meme hisse senedi alım satım çılgınlığı arasında %8’den fazla yükseldi. Ağustos ayında şimdiye kadar, hisse senedi yaklaşık %180 arttı.

Enerji hisseleri – Enerji isimleri, Çin’in zayıf ekonomik veriler bildirmesinin ardından Pazartesi günü düşen petrol fiyatıyla birlikte düştü. Valero %3’ten fazla, Marathon Oil yaklaşık %2.7 ve Chevron %2 oranında değer kaybetti.

Embecta – Diyabet yönetimi şirketinin hissesi, beklenenden daha iyi üç aylık sonuçların ardından %17 arttı. Embecta, hisse başına 87 sentlik bir StreetAccount tahminini geçerek hisse başına 1.07$ kar açıkladı. Şirketin 291 milyon dolarlık geliri de 276.9 milyon dolarlık bir tahminin üzerine çıktı.

Moderna – Biyofarmasötik şirketinin hisseleri Pazartesi günü İngiltere’nin Moderna’nın güncellenmiş Covid-19 aşısını onayladığı haberinden sonra %2’den fazla yükseldi. Hem orijinal virüsü hem de daha yeni omikron varyantını hedefleyen ikili aşının sonbaharda destekleyici olarak yetişkinlere sunulması bekleniyor.

Gilead Sciences – Gilead Sciences, bir denemenin ilacı Trodelvy’nin metastatik meme kanserli hastaların genel sağkalım oranını önemli ölçüde iyileştirdiğini göstermesinin ardından %4,2 kazandı.

Illumina – Illumina, geçen hafta Wall Street’in beklentilerini karşılamayan kazançlar bildirdikten sonra gerileyerek %9,4 arttı. Şirket, hem kârı hem de geliri kaçıran üç aylık sonuçları bildirdi ve analistleri hayal kırıklığına uğratan bir görünüm yayınladı.

Seagen – Seagen, bir hakemin ilaç teknolojisiyle ilgili bir tartışmada Japon ilaç şirketi Daiichi Sankyo lehine karar verdiğini açıklamasının ardından %2’den fazla değer kaybetti.

— CNBC’den Michelle Fox, Yun Li, Jesse Pound ve Tanaya Macheel raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Disney, Poshmark, Vroom ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: