Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: FedEx, Adobe, Boeing ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: FedEx, Adobe, Boeing ve daha fazlası

FedEx, BrightDrop’tan 500 elektrikli Hafif Ticari Araç (eLCV) siparişinin ilk beşini aldı.

Nezaket: Fedex

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

FedEx – Teslimat devinin hisseleri, şirketin küresel sevkiyat hacimlerindeki zayıflığı gerekçe göstererek son çeyrek için hayal kırıklığı yaratan sonuçları önceden açıklamasının ve birkaç Wall Street analistinin hisse notunu düşürmesinin ardından yaklaşık %22 düştü. CEO Raj Subramaniam, Perşembe günü CNBC’nin “Mad Money” programında ekonominin “dünya çapında bir resesyona” girmesini beklediğini söyledi. FedEx, emsalleri UPS ve XPO Logistics’i sırasıyla yaklaşık %4,8 ve %6,8 oranında aşağı çekti.

Bu iki taraflı pazarda savunma oyunlarının nasıl kazanıldığı da dahil olmak üzere Cuma günkü toplantıdan ilgili yatırım haberleri3 çıkarımları

International Paper Co. – Kâğıt hizmetleri endüstrisi çok sayıda karton kutu ve talepte düşüşle mücadele ederken, Jefferies hisse senetlerini bekleme durumundan düşük performansa indirdikten sonra hisseler %11’den fazla düştü.

Uber – Araç paylaşım hizmeti, bir siber güvenlik olayını araştırdığını söyledikten sonra hisselerin yaklaşık %4 düştüğünü gördü. New York Times’a göre, bir bilgisayar korsanının bir çalışanın Slack hesabını tehlikeye attıktan sonra Uber’in dahili sistemlerinin kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

General Electric – Sanayi holdinginin hisseleri, baş finans yetkilisinin Perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin hala müşterilerine ürün teslim etme kabiliyetini etkileyen tedarik zinciri sorunlarıyla uğraştığını söylemesinin ardından %4’ten fazla düştü. Bu da GE’nin nakit akışı üzerinde baskı oluşturuyor.

NCR – Bankalar, perakendeciler ve restoranlar için teknoloji sağlayıcısı, hisseler bugün %23’ün biraz altına düştükten sonra 52 haftanın yeni en düşük seviyesini gördü. NCR’nin yönetim kurulu, şirketin halka açık iki bağımsız şirkete bölüneceğini duyurdu.

Ekstra Alan Depolama – Hisseler yaklaşık %2 düştü. Günün erken saatlerinde şirket, rakip Storage Express’i satın almak için 590 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Apple – Teknoloji devi, KeyBank’ın Cuma günü Apple hisselerinin hala iyi bir alım olduğunu söylemesine rağmen Cuma günkü satışların ortasında yaklaşık %2 düştü.

Tesla – Elektrikli araç üreticisinin hisseleri, Morgan Stanley’nin Cuma günü şirketin muhtemelen Enflasyon Azaltma Yasası’ndan yararlanacağını söylemesine rağmen %1,5 civarında düştü.

Kar Tanesi – Bulut bilişim şirketinin hisseleri Cuma günkü satışların artmasıyla birlikte %5’ten fazla düştü. Wall Street firması platformu için potansiyel yeni kullanımlar gördüğünden, Needham Snowflake’i bir satın alma derecesi ile kapsamaya başladığında bile düşüş geldi.

CrowdStrike – MKM, siber güvenlik şirketini satın alma olarak adlandırmasına ve “kendi liginde” olduğunu söylemesine rağmen, satıştan etkilendiği için hisse senedi %4’ten fazla düştü.

Netflix – Citi, isteğe bağlı video hizmetleri için en iyi yol olarak nitelendirirken, sağlam akış platformunun fiyat hedefini 275 dolardan 305 dolara çıkardı. Hisseler %1 değer kazandı.

Amazon – E-ticaret devi, büyük bir satışın ortasında %3 düştü. UBS, şirketin perakende büyümesi ve kar marjları hakkında “iyi” hissettiğini söyledi.

Adobe – Adobe hissesi Perşembe günkü düşüşler üzerine inşa edildi ve Wall Street analistlerinden yapılan bir dizi düşüşten sonra %4.5 düştü. Bank of America, Adobe’nin Figma’yı satın alması konusunda daha fazla netlik beklediği için teknoloji stokunu nötr seviyeye indirdi.

Baidu – Çinli internet arama sağlayıcısının ABD’de işlem gören hisseleri, UBS’nin “çekici” bir risk/ödül oranıyla satın alma olarak değerlendirmesine rağmen %4’ten fazla düştü. Bu, şirketin hisse değeri için bir haftalık düşüşleri takip ediyor.

FirstEnergy — Hisseler FirstEnergy CEO’su Steve Strah’ın emekliye ayrıldığı ve yönetim kurulu başkanı John W. Somerhalder II’nin yönetim kurulu bir CEO araştırması yürütürken geçici olarak onun yerine geçeceği duyurusunun ardından %1,5 arttı.

Boeing – Ticari uçaklarıyla tanınan havacılık şirketi %4’ten fazla düşüş yaşadı. Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Çin’e tahsis edilen 737 Max uçaklarından bazılarını satmayı planladığını söyledi.

— CNBC’den Samantha Subin, Tanaya Macheel, Yun Li, Michelle Fox ve Sarah Min raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: FedEx, Adobe, Boeing ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: