Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: FedEx, Boeing, Ally, Domino’s ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: FedEx, Boeing, Ally, Domino’s ve daha fazlası

Ziyaretçiler, 18 Temmuz 2022’de Farnborough’daki Farnborough Airshow sırasında bir Boeing panosunun yanından geçiyorlar.

Justin Tallis | AFP | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Boeing – Havacılık ve uzay şirketi, iki jet uçağının ölümcül kazalara karışmasının ardından yatırımcıları yanıltma suçlamasıyla 200 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardıktan sonra %5 düştü.

FedEx — Hisseler yaklaşık %3.4 düşerek 52 haftanın en düşük seviyesini gördü. Teslimat şirketi, oranları %6,9 ile %7,9 arasında artırmayı planladığını açıkladı.

Costco – Bu hafta üyelik fiyatlarını artırmayacağını söyleyen toptancı, hisselerin %4.3 düştüğünü gördü. Costco, beklentileri aşan ve yıldan yıla kazançlar gösteren kazançlar yayınladı, ancak aynı zamanda daha yüksek işçilik ve navlun maliyetleri yaşadığını söyledi.

CalAmp — Yazılım şirketi daha önceki bir ralliye rağmen %16.8 düştü. CalAmp, ikinci çeyrek kazançlarında beklenenden daha küçük kayıplar bildirirken, abonelik ve yazılım kategorilerinde rekor gelir elde etti.

Ally Financial — Finansal hizmetler şirketinin hisseleri, Wells Fargo’nun hisse senedini fazla kiloludan eşit ağırlığa düşürmesinin ardından %2.7 düştü. Wall Street firması, kullanılmış araç fiyatları düşmeye devam ettikçe ve tüketici enflasyonun karşı rüzgarıyla çalışırken Ally’nin daha iyi performans göstermesinin zor olacağını söyledi.

Qualcomm — Hisse senetleri, JPMorgan’ın kablosuz şirketin otomotiv fırsatları nedeniyle hisse senedinin fazla kilolu olduğunu yinelemesine rağmen %2 düştü.

fuboTV — Wedbush, fuboTV’nin yatırımcılar için “zorlayıcı bir giriş noktasında” olduğunu söyleyerek akış hizmetini tarafsızdan daha iyi performans gösterecek şekilde yükselttikten sonra %7,9 arttı.

Domino’s Pizza — Domino’s Pizza, BMO’nun hisse senedini daha iyi performans gösterecek şekilde yükseltmesinin ardından %3,1 yükseldi ve güçlü talebin ardından fast-food zincirinde bir toparlanma tahmin etti.

Coinbase – Coinbase Hisseleri, JPMorgan’ın fiyat hedefini düşürmesinin ve kripto satışındaki zayıf aktivite seviyelerine ilişkin endişeleri gerekçe göstererek hisseyi nötr olarak yinelemesinin ardından %1,7 düştü. Kripto para borsası hizmetlerini ve gelir akışlarını çeşitlendiriyor olsa da, bu iş hala gelirinin çoğunu oluşturuyor ve fiyatlar düşük olduğunda ticaret faaliyeti durma eğiliminde. Kripto varlıkları Cuma günü geri kalan risk varlıklarıyla birlikte satıldı.

Gelişmiş Mikro Cihazlar — Hisseler yarı iletken şirket için 52 haftanın yeni en düşük seviyesini gördü ve %2.2 düştü. Düşüş, Morgan Stanley’nin geniş tabanlı yarı satışların düzeltilmesi olarak gördüğü şeyin ortasında hisseyi yinelemesine rağmen geldi.

Maraton — Petrol titanının hisseleri, Evercore ISI’den gelen ve şirketi güçlü serbest nakit akışına sahip olarak gören olumlu bir rapora karşı çıkarak %11 düştü.

— CNBC’den Yun Li, Tanaya Macheel ve Sarah Min raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: FedEx, Boeing, Ally, Domino’s ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: