Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Freyr Battery, Stitch Fix, General Mills, Trupanion ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Freyr Battery, Stitch Fix, General Mills, Trupanion ve daha fazlası

Bir mağaza rafında satılık General Mills’ Cheerios.

Lisa Baertlein | Reuters

Çarşamba gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Freyr Battery — Elektrikli araç pil üreticisinin hisseleri, Morgan Stanley’nin şirketin fiyat hedefinin şu anki fiyatının iki katı olduğunu söylemesinin ardından %17.1 arttı. Fiyat için boğa tahmini, mevcut fiyatın üç katıydı.

Stitch Fix — Stitch Fix, şirket üç aylık kötümser rakamlar yayınlamasına rağmen %2.8 arttı. Çevrimiçi tasarım şirketi, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %16 düşen net gelirle önceki çeyrekte hisse başına 89 sent kaybetti.

General Mills – Gıda üreticisinin hisseleri, şirketin beklenenden daha iyi bir çeyreklik kar açıklamasının ardından %5.7 arttı. General Mills ayrıca yüksek fiyatlar ve tahıl, atıştırmalıklar ve evcil hayvan mamasına yönelik güçlü talep nedeniyle tam yıl satış tahminini yükseltti.

Trupanion — Jefferies, evcil hayvan sigortası şirketinin evcil hayvan sağlığı trendinde daha fazla kazanç için iyi bir konumda olduğunu söyleyerek Trupanion’u satın alma derecesi ile kapsamaya başladıktan sonra %2.3 yükseldi.

Chemours — Chemours hisseleri, kimya şirketi tam yıl rehberliğini düşürmesinin ardından %8.4 düştü. Şirket şu anda 1.475 milyar dolar ve 1.575 milyar dolar olan önceki rehberliğin altında 1.4 milyar dolar ile 1.45 milyar dolar arasında düzeltilmiş FAVÖK görüyor.

Sotera Health — Sotera Health hisseleri, JPMorgan’ın 700’den fazla olağanüstü denemeden kaynaklanan riskleri öne sürerek şirketin derecesini fazla kilolu olmaktan düşük kiloya düşürmesinin ardından %10,7 düştü.

Aurora Cannabis – Esrar üreticisinin hisseleri, şirketin düzeltilmiş bazda başabaş bir çeyrek rapor etmesinin ardından %7,1 değer kaybetti. Analistler üç aylık bir kayıp öngörmüştü. Aurora’nın genel geliri beklentilerin biraz altında geldi.

Beyond Meat – Beyond Meat’in Payları, şirketin Cumartesi günü bir kolej futbol maçında meydana gelen bir olaydan sonra terör tehdidi ve üçüncü derece batarya suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Operasyon Direktörü Doug Ramsey’i askıya aldığını açıklamasının ardından %0.8 düştü. Şirket Salı günü, üretim operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jonathan Nelson’ın, Beyond’un operasyon faaliyetlerini geçici olarak denetleyeceğini duyurdu.

Coty — Güzellik şirketinin 2025 mali yılına kadar cilt bakım ürünleri satışlarını ikiye katlama stratejisi olduğunu söylemesinin ardından hisse senedi %3.2 yükseldi. Duyuru, Coty’nin Çarşamba sabahı gerçekleştireceği yatırımcı etkinliğinden önce geldi.

Arista Networks — Bulut hizmetleri sağlayıcısının hisseleri, Barclays’in Arista’nın önümüzdeki birkaç yıl içinde gelir artışını sürdürebileceğini söyleyerek hisse senedini satın almak üzere yükseltmesinin ardından %0,2 düştü.

Lockheed Martin, Raytheon Technologies, Northrop Grumman, L3Harris — Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’daki savaş için kısmi bir askeri seferberlik ilan etmesi ve çatışmanın önümüzdeki aylarda da devam edeceğinin sinyallerini vermesinin ardından savunma hisseleri Çarşamba günü yükseldi. Lockheed Martin’in hisseleri %0.1, Raytheon %1, Northrop Grumman %0.2 ve L3Harris %0.1 arttı.

PayPal — Bank of America, PayPal’ı US1 en iyi fikirler listesine ekledikten sonra hisse senedi %0,5 düştü. Şirket Visa’yı çıkardı, ancak bu hisse satın alma dereceli olarak kaldı.

– CNBC’den Alex Harring, Yun Li, Tanaya Macheel, Jesse Pound ve Carmen Reinicke raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Freyr Battery, Stitch Fix, General Mills, Trupanion ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: