Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: GameStop, Rivian, Regeneron, Snap ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: GameStop, Rivian, Regeneron, Snap ve daha fazlası

23 Aralık 2021’de New York’ta bir GameStop perakende mağazasının önünden geçen yayalar.

Scott Mlyn | CNBC

Perşembe gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

GameStop – Video oyunu perakendecisinin hisseleri, şirketin üç aylık güncellemesinde kripto para borsası FTX ile yeni bir ortaklık açıklamasının ardından %4 arttı. GameStop, e-ticaret ve çevrimiçi pazarlama girişimleri konusunda FTX ile işbirliği yapmayı planlıyor. Hisse senedi fiyatındaki artış, GameStop’un bir satış düşüşü bildirmesine ve en son çeyrek için kayıpları artırmasına rağmen geldi.

Rivian Automotive – Elektrikli araç başlangıcından sonra Rivian hisseleri %6’dan fazla fırladı ve Mercedes, Avrupa’da her iki marka için elektrikli ticari kamyonetler inşa etmek için bir ortak girişim planladıklarını açıkladı. Araçların üretimi, maliyetleri düşürmek için ortak bir montaj hattında yapılacak ve birkaç yıl içinde başlayacak.

Gelişmiş Mikro Cihazlar — Stifel’den satın alma derecesine yükseltilmesinin ardından çip stokunun hisseleri %3.1 arttı. Firma, Advanced Micro Devices hissesinin ileriye doğru %50’den fazla toparlanabileceğini söyledi.

Asana – Asana hisseleri, iş yönetimi odaklı yazılım şirketinin analistlerin önceki çeyreğe ilişkin kazanç ve gelir tahminlerini geçmesinin ardından %22 arttı. Asana, hisse başına 34 sentlik beklenenden daha küçük bir kayıp bildirdi. Refinitiv’e göre gelir, 127,2 milyon dolarlık tahminlere kıyasla 134,9 milyon dolar olarak gerçekleşti. Şirketin üçüncü çeyrek gelir rehberliği, tahminlerin biraz ötesindeydi.

Regeneron — Regeneron’un stoğu, ilaç stoğunun potansiyel bir göz ilacı denemesinden olumlu sonuçlar yayınlamasının ardından %18.5 yükseldi.

Snap – Verge CEO Evan Spiegel’in dahili bir notta bir geri dönüş planını bozduğunu bildirdikten sonra sosyal medya şirketinin hisseleri %8’den fazla arttı. Spiegel, şirketin Snapchat’in kullanıcı tabanını gelecek yılın sonuna kadar %30 oranında artırarak 450 milyona çıkarmayı hedeflediğini söyledi. Ayrıca, 2023’te geliri 6 milyar dolara çıkarmayı beklediğini söyledi. Snap kısa süre önce işgücünün %20’sini işten çıkardı.

Moderna – Moderna, Deutsche Bank’ın hisse senedini satın almak için yükseltmesinin ardından, biyoteknoloji şirketinin en son çeyreğindeki güçlü bir performansın bir satın alma fırsatına işaret ettiğini söyleyerek %3,1 arttı.

American Eagle Outfitters — American Eagle Outfitters’ın hisseleri, kazançlarının son çeyrekte analistlerin beklentilerinin altında kalmasından sonra %10 düştü. Perakendeci artan promosyonlar konusunda uyarmasına rağmen gelir tahminlerle aynı doğrultuda düştü.

Dave & Buster’s – Hisse başına kazanç, Street’in ikinci çeyrek tahminlerini kaçırdıktan sonra hisseler %12 düştü. Bununla birlikte, gelir beklentileri biraz aştı ve şirket, işinin üçüncü çeyreğin ilk aşamalarında iyileşme gördüğünü söyledi.

— CNBC’den Michelle Fox, Sarah Min, Tanaya Macheel ve Yun Li raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: GameStop, Rivian, Regeneron, Snap ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: