Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Kohl’s, Broadcom, Lululemon ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Kohl’s, Broadcom, Lululemon ve daha fazlası

İnsanlar 07 Haziran 2022’de Doral, Florida’da bir Kohl’s mağazasının giriş kapısının yakınında yürüyorlar.

Joe Raedle | Getty Resimleri

Gün ortasında en büyük hamleleri yapan şirketlere göz atın:

Kohl’s — Perakendecinin hisseleri, Reuters’in özel sermaye şirketi Oak Street Real Estate Capital’in Kohl’un 2 milyar dolarlık mülkünü satın almak ve perakendecinin mağazalarını geri kiralamak için teklifte bulunduğunu bildirmesinin ardından %7,8 arttı. Reuters konuya aşina olan kişileri aktardı.

Broadcom – Broadcom hisseleri, çip üreticisinin analist tahminlerini aşan üç aylık kazanç ve gelir bildirmesinin ve mevcut çeyrek için beklenenden daha güçlü bir gelir kılavuzu yayınlamasının ardından %4’ten fazla yükseldi. Şirketin CEO’su Hock Tan da güçlü talebin bu çeyrekte devam etmesini beklediğini söyledi.

Lululemon – Hazır giyim şirketinin hisseleri, Lululemon’un kazançlarının ikinci çeyrek için analist tahminlerini geride bırakmasının ardından yaklaşık %9 arttı. Şirket, 1.87 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 2.20 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, hisse başına 1,87 dolar kazanç ve 1,77 milyar dolar gelir bekliyorlardı. Karşılaştırılabilir satışlar yıldan yıla %23 arttı ve faaliyet marjı %21,5’e yükseldi.

Okta — Siber güvenlik şirketinin hisseleri %8.4 yükseldi ve önceki günkü sert kayıplarının bir kısmını geri aldı. Okta, son çeyrekte en üst ve en alt çizgide bir atılım olmasına rağmen, Perşembe günü bir dizi Wall Street indiriminin ardından %33.7 oranında değer kaybetti.

Salesforce – Kurumsal yazılım üreticisinin hisseleri, Guggenheim’ın hisseyi satıştan nötr hale getirmesinden sonra %3’ün biraz altına fırladı. Wall Street firması, Salesforce’un kuruluşundan bu yana %20’sini satmasının ardından notunu yükseltti. Geçen hafta Salesforce, üç aylık beklentileri aşan ancak mevcut çeyrek ve tüm mali yıl için rehberlikte yetersiz kalan rakamlar bildirdi.

PagerDuty — PagerDuty, beklenenden daha iyi üç aylık kazançlar ve güçlü rehberlik bildirdikten sonra %1,22 arttı. Operasyon yönetimi yazılım şirketi, bir önceki yıla göre toplam ücretli müşteri sayısında %7,1’lik bir artış ve yıllık 100.000 ABD Dolarını aşan sürekli gelir sağlayan müşteri sayısında %37,5’lik bir artış kaydetti.

Rocket Lab – Şirketin bu hafta başlarında ilk kez yeniden kullanılmış bir Rutherford sahne motorunu başarıyla ateşlediğini açıklamasının ardından Rocket Lab’ın hisseleri %2,56 yükseldi. Motor, uzay roketi şirketi tarafından tasarlanan ve üretilen sıvı yakıtlı bir roket motorudur.

Beyond Meat — Beyond Meat hisseleri, yatırım şirketi Baillie Gifford’un şirkette %6,61 hisse bildirmesinin ardından %2,04 düştü. Bu, şirketin 31 Aralık 2021’deki %13,38’lik hissesinden düşüyor.

Enerji hisseleri – Petrol fiyatları Cuma günü yükseldi ve enerji şirketlerinin hisselerinin yükselmesine yardımcı oldu. Kazananlar arasında %5,15 artışla Halliburton vardı. Devon Energy ve ConocoPhillips %4’ten fazla yükselirken, Exxon Mobile ve Occidental Petroleum yaklaşık %2 arttı.

— CNBC’den Jesse Pound, Yun Li ve Tanaya Macheel bu rapora katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Kohl’s, Broadcom, Lululemon ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: