Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Lennar, Coinbase, Array Technologies ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Lennar, Coinbase, Array Technologies ve daha fazlası

Bir Lennar evinde inşaat halindeki bir işçi.

Justin Sullivan | Getty Images Haberleri | Getty Resimleri

Pazartesi gün ortası en büyük hamleyi yapan şirketlere göz atın:

DR Horton, Lennar, PulteGroup – Homebuilder hisseleri, KeyBanc’in sektörü iki kat daha fazla kilolu olandan fazla kilolu hale getirmesinin ardından Pazartesi günü yükseldi. Analist Kenneth Zener, bu yıl düşük performans gösteren ev inşaatçılarının daha geniş pazardan daha erken ve daha keskin bir şekilde toparlanma eğiliminde olduğunu söyledi. Lennar’ın hisseleri yaklaşık %2 yükselirken, DR Horton %2’nin üzerinde ve PulteGroup yaklaşık %4 arttı.

Array Technologies — Piper Sandler, Array Technologies’i nötrden fazla kiloya yükselttikten sonra, şirketin daha iyi bir ileriye dönük görünümde daha fazla öne geçtiğini söyleyerek güneş enerjisi stoku %3’ün üzerine çıktı.

SunOpta — SunOpta’nın hisseleri, Cowen tarafından en iyi seçim seçildikten sonra %5’ten fazla ralli yaptı. Hisse senedi üzerinde bir satın alma notu olan analist Brian Holland, bir notta “şirketin agnostik duruşu ve sermaye uygulaması, pazar tarafından yeterince takdir edilmeyen güçlü büyüme çizgileri sağlıyor” dedi. 15$ fiyat hedefi Cuma günkü kapanışa göre %55,9 artış anlamına geliyor.

Opendoor Teknolojileri – Bir Bloomberg’in iBuyer’ın Ağustos satışlarının %42’sinde para kaybettiğini bildirmesinin ardından Opendoor %6 düştü. Konut alanındaki diğerleri gibi, şirket de konut durgunluğu ve %6’nın üzerindeki ipotek oranları dahil olmak üzere ters rüzgarlarla karşı karşıya.

AutoZone — AutoZone hisseleri, trader’ların karışık bir üç aylık kazanç raporunu incelemesiyle %2’den fazla düştü. Şirketin %51.5’lik brüt kar marjı, %51,9’luk StreetAccount tahmininin biraz altındaydı. Yine de AutoZone, bir önceki çeyrekte hisse başına 40.50 dolar kazanarak, hisse başına 38.51 dolarlık bir tahminin üzerine çıktı.

NCR — NCR hisseleri, Morgan Stanley tarafından fazla kiloludan eşit ağırlığa düşürüldükten sonra neredeyse %3 düştü. Şirket, kurumsal ödeme çözümleri şirketi Cuma günü iki şirkete ayrılacağını söyledikten sonra, hissedar değerinin kilidini açmanın yolunun “daha az net ve daha uzun kuyruklu” olduğunu söyledi.

Wix — Wix’in Hisseleri, eylemci yatırımcı Starboard Value web geliştirme platformu şirketinde %9 hisseyi açıkladıktan sonra %11 arttı. Reuters’in haberine göre Starboard, bu yıl değerinin yarısını kaybeden şirketin operasyonlarını nasıl iyileştirebileceğini Wix ile görüştü.

Coinbase — Bitcoin fiyatının Haziran ayından bu yana en düşük seviyesine düşmesi ve tüccarların Ethereum birleşmesinin tamamlanmasının ardından kısa pozisyonları açmaya devam etmesi nedeniyle kripto para borsasının hisseleri %7’den fazla düştü. Hisse senetleri de bu hafta Fed kararı öncesinde Pazartesi günü düştü. Kripto fiyatları büyük ölçüde makro odaklı ve Coinbase’in geliri büyük ölçüde ticaret ücretlerine dayanıyor.

Theravance Biopharma — Theravance 250 milyon dolarlık hisse geri alım programını duyurduktan sonra %3’ten fazla ralli yaptı.

Havayolları — United Airlines, Alaska Air ve American Airlines %3’ten fazla yükseldi ve Pazartesi günü S&P 500’de en iyi performans gösterenler arasında yer aldı.

Gamco Investors — Mario Gabelli liderliğindeki yatırım firmasının hisseleri, Cuma günkü zilden sonra New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan gönüllü olarak çıkarıldığını açıkladıktan sonra neredeyse %12 düştü. Gamco, adi hisse senetlerinin OTC Markets Group tarafından işletilen OTCQX platformunda kote edilmesi için başvuruda bulundu.

Ralph Lauren — Lüks giyim ve ev eşyası üreticisi, bir yatırımcı güncellemesinin yüksek tek haneli satış büyümesine işaret etmesinin ardından neredeyse %2 arttı.

—CNBC’den Alexander Harring, Sarah Min, Jesse Pound, Tanaya Macheel ve Yun Li raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Lennar, Coinbase, Array Technologies ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: