Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Lyft, Carvana, Warner Bros. Discovery, DraftKings – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Lyft, Carvana, Warner Bros. Discovery, DraftKings

Lyft CEO’su Logan Green (C) ve Başkan John Zimmer (SOL C), şirketin 29 Mart 2019’da Los Angeles, California’da şirketin halka arzını (IPO) kutlayan Nasdaq açılış zilini çalarken konfeti düşüyor. Yolculuk selamlama uygulaması şirketinin hisseleri başlangıçta 72 dolardan fiyatlandırıldı.

Mario Tama / Getty Images

Cuma gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Warner Bros. Discovery – Medya şirketinin hisseleri, Warner Brothers’ın birleşmesinden bu yana ilk kazanç raporunu yayınlamasının ardından %16.5 oranında değer kaybetti. Warner Bros. Discovery ayrıca HBO Max ve Discovery+ yayın hizmetlerini birleştirmeyi planladığını söyledi.

Lyft – Lyft, son çeyrek için beklenmedik bir kâr paylaştıktan sonra %16,6 yükseldi. Gelir tahminlere paralel düştü.

Beyond Meat — Bitki bazlı et üreticisinin stoğu, şirketin son çeyrek için üst ve alt satırlarda kaçırdığı sonuçları paylaşmasından sonra bile %21.9 arttı. Beyond Meat ayrıca işgücünün %4’ünü kestiğini söyledi.

Carvana – Çevrimiçi kullanılmış araba satıcısının hisseleri, şirketin ekonomik bir gerilemeye hazırlık olarak agresif bir şekilde maliyetleri düşüreceğini söylemesiyle Cuma günü %40,1 yükseldi.

Blok – Square sahibinin hisseleri, önceki çeyrekte Cash App gelirlerinde %34’lük bir düşüşün ardından %2’den fazla kaybetti. Bu düşüş, tahmin edilenden daha güçlü bir karı gölgede bıraktı.

DraftKings – Spor bahis şirketi, son çeyreği için beklenenden daha iyi gelir ve düzeltilmiş kazanç bildirdikten sonra %9,8 arttı. DraftKings, kasvetli makro görünüme rağmen tam yıl gelir tahminini de yükseltti.

Paramount — Hisseler, JPMorgan’ın Paramount’un notunu nötrden düşük ağırlığa indirdikten sonra medya şirketini bekleyen daha büyük makro zorluklara atıfta bulunarak %4.2 düştü. Paramount, bu hafta güçlü ikinci çeyrek kazançları bildirdi, ancak düşen gelir ve serbest nakit akışı rakamları sonuçlara ağırlık verdi.

DoorDash – Gıda dağıtım şirketinin hisseleri, yatırımcıların hisse başına beklenenden daha fazla kayıp gösteren üç aylık bir raporu sindirmesiyle, önceki kazançlarından vazgeçerek %1.3 daha düşük işlem gördü. DoorDash, Refinitiv’e göre, ikinci çeyrekte hisse başına 72 sent kaybetti, analistlerin beklediği 41 sentlik kayıptan daha geniş. Ancak geliri beklentileri aştı.

AMC Entertainment – Tiyatro zinciri Perşembe günü geç saatlerde “APE” sembolü altında imtiyazlı hisse şeklinde bir temettü dağıtmayı planladığını açıkladıktan sonra %18.9 ralli yaptı. Hareket, yatırımcıların şirketin para toplamanın bir yolu olarak geçen yıl ek hisse senedi çıkarma çabalarını reddetmesinin ardından geldi.

Sunrun – Barclays, konut güneş enerjisi tesisatçısı şirketini aşırı kilolu bir dereceyle kapsamaya başladıktan sonra, hisseler %4.5 arttı. Yatırım şirketi, Sunrun’un hisselerinin, kabul edilirse “uzun sübvansiyonlu bir büyüme döngüsünü başlatabilecek” iddialı bir temiz enerji faturasının arkasında yükselebileceğini söyledi. FactSet’e göre Sunrun ayrıca bu hafta analist beklentilerini aşan kazançlar bildirdi.

Virgin Galactic — Şirketin ticari uzay uçuşlarını 2023’ün ikinci çeyreğine kadar ertelediğini açıklamasının ardından hisseleri %17,5 düştü. Şirket nakit ve gecikmeli uçuşlar yapmaya devam ederken Truist, Virgin Galactic hisselerini satış notuna indirdi.

Twilio — Twilio’nun hissesi, iletişim yazılımı şirketinin cari dönem için zayıf rehberlik paylaşmasının ardından gelir artışına rağmen %13,5 düştü. Raporun ardından Stifel, teknoloji şirketinin hisselerinin notunu satın alma durumundan beklemeye indirdi ve hisse senedi üzerindeki fiyat hedefini yarıya indirdi.

iRobot – iRobot’un hisseleri, Amazon’un robotik vakum makinesini 1,7 milyar dolara veya hisse başına 61 dolara satın almayı planladığını açıklamasının ardından %19,1’den fazla fırladı.

— CNBC’den Sarah Min, Tanaya Macheel, Yun Li ve Michelle Fox raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Lyft, Carvana, Warner Bros. Discovery, DraftKings
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: