Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Netflix, Adobe, Wynn Resorts, Humana ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Netflix, Adobe, Wynn Resorts, Humana ve daha fazlası

Adobe Systems dünya merkezi, San Jose, Kaliforniya şehir merkezinde.

Lisa Werner | An Mobil | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Netflix — Akış hissesi, Evercore ISI’nin Netflix’i daha iyi bir reytinge yükseltmesinden ve reklam destekli bir hizmet sunması ve parola paylaşımını kısıtlamasıyla hisselerinin %30’dan fazla artabileceğini söylemesinden sonra %7 değer kazandı.

Adobe – Adobe hisseleri, Figma olarak bilinen bir tasarım yazılımı firmasını yaklaşık 20 milyar dolar nakit ve hisse senedi karşılığında satın aldığı haberi üzerine %15 değer kaybetti. Şirket, dönem için kazanç tahminlerini geçti ancak mevcut çeyrek için karışık rehberlik paylaşıyor.

Oracle – Yazılım şirketinin hisseleri %2 daha düşerek, zayıf kazançlar nedeniyle önceki oturuma göre %5’lik bir satışı genişletti. Refinitiv’e göre Oracle’ın kazançları, analistler tarafından beklenen hisse başına 1,07 $’a kıyasla düzeltilmiş hisse başına 1,03 $ olarak geldi. Ancak geliri beklentileri karşıladı.

Demiryolu hisseleri — Demiryolu şirketleri ile işçilerini temsil eden sendikalar arasında geçici, son dakika anlaşmasının açıklanmasının ardından belirli demiryolu hisseleri yükseldi. Union Pacific ve Norfolk Southern sırasıyla %1,6 ve %1’in biraz altında yükseldi. CSX Corp., zilden önce uzun süreli ticarette hızlanmasına rağmen %2’den fazla düştü.

Wynn Resorts — Credit Suisse, Wynn Resorts’u daha iyi performans gösterecek şekilde yükselttikten sonra hisseler %8 yükseldi ve Las Vegas’taki otel kongre merkezi genişlemesinden sonra kumarhane stokunun neredeyse iki katına çıkabileceğini söyledi.

‘Şimdi al, sonra öde’ hisseleri — Büyük “şimdi al, sonra öde” hisselerinin hisseleri, Tüketici Mali Koruma Bürosu’ndan sektöre daha fazla gözetim çağrısında bulunan bir raporun arkasına düştü. PayPal ve Affirm Holdings %1’den az düşerken Block’un hissesi yaklaşık %2 arttı.

Fisker — Elektrikli araç üreticisinin hisse fiyatı, Needham’ın elektrikli araçlara olan talebin artmasıyla birlikte Fisker’i satın alma derecesi ile kapsamaya başlamasının ardından %3,6 arttı. Tesla hisseleri, düşük performanstan elde tutma derecesine yapılan yükseltmenin ardından yaklaşık %1 yükseldi.

Humana — Humana hisseleri, mali yıl için kazanç kılavuzunu yükselttikten sonra yaklaşık %7 yükseldi. Sağlık sigortası şirketi de yönetim kuruluna yeni bir üyenin katıldığını duyurdu.

Nordstrom — Jefferies, satın alma derecesine yükselttikten sonra mağaza hissesi %2 değer kazandı. Firma, müşterilerine verdiği bir notta Nordstrom’un bir gerileme döneminde bazı akranlarından daha iyi konumlandığını söyledi.

Deckers Outdoors — Deckers Outdoor’un hisseleri, Wedbush’un ayakkabı şirketini daha iyi performans gösterecek şekilde yükseltmesinin ardından %2’den fazla yükseldi ve müşterilere zorlu bir perakende ortamını atlatmak için iyi bir konumda olduğunu söyledi.

Danaher — Tıbbi teknoloji şirketinin hisseleri, çevre ve uygulamalı bilimler birimi için bölünme planlarının açıklanmasından bir gün sonra yaklaşık %1 arttı.

NextEra Energy — NextEra Energy, alternatif enerji şirketinin 2 milyar dolarlık özsermaye birimi satmayı planladığını açıklamasının ertesi günü sadece %3 düşüşle utangaçtı.

Arconic Corp — İmalat şirketinin hisseleri, Arconic’in Avrupa’daki yüksek enerji maliyetleri ve azalan talep nedeniyle tam yıl tahminini düşürmesinin ardından yaklaşık %15 değer kaybetti.

Duckhorn Portföyü – Şarap üreticisinin hisseleri, JPMorgan tarafından fazla kiloludan nötre indirildikten sonra %8 düştü. JPMorgan, şirketin halka arzından bu yana uzun vadeli ve operasyonel performans sicilini “etkileyici” olarak nitelendirerek, Duckhorn’u hala sevdiğini söyledi. Ancak firma, Duckhorn’un rehberliğinin hayal kırıklığı yaratabileceğinden endişe ediyor.

– CNBC’den Alex Harring, Michelle Fox, Yun Li ve Sarah Min raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Netflix, Adobe, Wynn Resorts, Humana ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: