Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Nvidia, Okta, Five Below, Bed Bath & Beyond ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Nvidia, Okta, Five Below, Bed Bath & Beyond ve daha fazlası

7 Şubat 2019’da Çin’in Tianjin kentindeki bir endüstri parkındaki şirket binasında bir Nvidia logosu görülüyor.

VCG | Görsel Çin Grubu | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Nvidia – Nvidia’nın hisseleri, hükümetin bazı çiplerinin Çin’e satışını kısıtladığı haberlerinin ardından %7,7 düştü. Çin’e yapay zeka çiplerinin satışını durdurması da emredilen Advanced Micro Devices’ın hisseleri %6 düştü. Mikron Teknolojisi %1’den fazla kaybetti. Broadcom %2’den fazla düştü ve Qualcomm %4 düştü.

Bed Bath & Beyond — Bir avuç analistin Çarşamba günü açıklanan geri dönüş planının, zor durumdaki işini düzeltmek için yeterli olmadığını söylemesinin ardından, ev perakendecisinin ve meme stokunun hisseleri gün ortasında %8,6 düştü. Raymond James Perşembe günü hisse senedini düşürdü ve yeni finansman ve şirketin mağazaları kapatmayı ve çalışanları işten çıkarmayı planladığını söyledi.

Hormel Foods — Hormel’in hisseleri, şirketin yıl için kazanç görünümünü düşürmesinin ardından %6.5 düştü. Diğerlerinin yanı sıra Spam ve Skippy üreticisi, EPS rehberliğini 1,87 – 1,97 $’dan 1,78 – 1,85 $ aralığına düşürdü. CEO Jim Snee, yüksek maliyet enflasyonunu bir faktör olarak gösterdi, ancak baskıların geçici olduğunu ve önümüzdeki çeyreklerde azalacağını söyledi.

Okta – Okta hisseleri, son çeyrekte en üst ve en alt çizgide bir düşüşe rağmen %33.7 oranında değer kaybetti. Bir dizi Wall Street bankası, siber güvenlik yazılımı şirketinin hisselerinin notunu düşürdü ve geçen yıl satın aldığı Auth0’ı entegre etmesinden kaynaklanan sorunları dile getirdi.

HP – PC üreticisinin hisseleri, Loop Capital’in hisse senedini satın alma notuna düşürmesiyle %1,8 düştü. Wall Street firması, potansiyel olarak yumuşayan ticari bilgisayar talebini ve yatırımcıların şirketin bekleyen dönüşüm planını değerlendirme ihtiyacını belirtti. Bu haftanın başlarında HP, elektronik harcamalarındaki yavaşlamanın ortasında bir gelir kaybı bildirdi.

Campbell Soup — Campbell Soup, son çeyrekte Wall Street’in beklentilerine uygun düşen sonuçları paylaştıktan sonra %2 kaybetti. Şirket, enflasyonun yüksek kalmaya devam etmesi nedeniyle ürünlerine yönelik talebin devam etmesini beklediğini söyledi.

Beş Aşağıda – Değer perakendecisinin hisseleri, son çeyrekte kazanç ve gelir Wall Street’in beklentilerinin altında kalmasına rağmen %6.3 arttı. Beş Aşağıda ayrıca üçüncü çeyrek ve tüm yıl için zayıf rehberlik yayınladı.

MongoDB — Bulut bilişim şirketinin üçüncü çeyrekte beklenenden daha büyük bir kayıp beklediğini söylemesinin ardından MongoDB’nin hissesi %25,3 düştü. Şirket, Wall Street’in üst ve alt sıradaki beklentilerini aştı ve güçlü gelir rehberliğini paylaştı.

Nutanix — Nutanix’in hissesi, son çeyrekteki gelir düşüşünün ardından %29 arttı. Şirket ayrıca beklenenden daha küçük bir kayıp paylaştı ve güçlü rehberlik paylaştı.

Ciena Corporation – Telekomünikasyon şirketi Ciena Corporation’ın hisseleri, Wall Street beklentilerini karşılamayan üç aylık kazançları bildirmesinin ardından Perşembe günü %10,4 düştü. Şirket hem üst hem de alt satırlarda hayal kırıklığına uğradı. Firma, güçlü müşteri talebi görürken, bileşen kıtlığının satışları etkilediğini söyledi.

Signet Kuyumcular – Mücevher perakendecisinin hisseleri, son çeyrekte beklenenden daha iyi kazançlara rağmen %12 düştü. Karşılaştırılabilir mağaza satışları beklenenden daha fazla düştü.

Arazilerin Sonu – Hazır giyim stoku, şirketin beklentileri aşan, beklenenden daha küçük bir çeyreklik zarar ve gelir açıklamasına rağmen %15,3 düştü. Lands’ End, devam eden tedarik zinciri sorunlarıyla boğuştuğu için tüm yıl için rehberliğini kestiğinde geldi.

Saf Depolama — Saf Depolamanın Payları, ikinci çeyrekte en yüksek ve en alt sıradaki düşüşe rağmen %2,6 daha düşük işlem gördü. Şirket ayrıca üçüncü çeyrek ve tam yıl için güçlü gelir rehberliği paylaştı.

— CNBC’den Michelle Fox, Yun Li, Carmen Reinicke ve Tanaya Macheel raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Nvidia, Okta, Five Below, Bed Bath & Beyond ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: