Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Peloton, Bed Bath & Beyond, Nordstrom ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Peloton, Bed Bath & Beyond, Nordstrom ve daha fazlası

Bir adam 05 Mayıs 2021’de New York’ta Manhattan’daki bir Peloton mağazasının önünde yürüyor.

John Smith | Corbis Haberleri | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Bed Bath & Beyond – Bed Bath & Beyond’un Payları, Wall Street Journal’ın perakendecinin likiditesini artırmaya yardımcı olacak yeni finansman sağladığı yönündeki raporunda %18 arttı.

Peloton – Hisse senetleri, Peloton’un bazı fitness ekipmanlarını ve aksesuarlarını Amazon’un ABD e-ticaret sitesinde satmak için bir anlaşma yaptığı haberinin ardından %20.36 arttı. Hareket, gelir artışı pandemi yükseklerinden yavaşladıktan sonra Peloton’un tüketici tabanını genişletme girişimidir. Hisse senetleri bugüne kadar %60’tan fazla değer kaybetti.

Toll Brothers – Lüks ev üreticisinin hisseleri, son çeyrekte gelir eksikliğine ve tedarik zinciri kesintileri ve işçilik sorunları nedeniyle teslimat rehberliğinde bir kesintiye rağmen %1,29 arttı. Toll Brothers hisse başına 5 sent kazanç beklentilerini aştı.

Nordstrom – Nordstrom, çok fazla stok ve düşen talep nedeniyle yılın geri kalanı için mali tahminini kestikten sonra %19.96 düştü. Şirket Salı günü, çeyrekte kazanç ve satışları geride bırakan sonuçları bildirdi.

Petco – Petco’nun Hisseleri, şirketin üst ve alt satırlarda hayal kırıklığı yaratan üç aylık kazançları bildirmesinin ardından %8,84’ten fazla düştü. Şirket ayrıca önümüzdeki yüksek maliyetlere atıfta bulunarak tüm yıl görünümünü düşürdü.

Intuit – Intuit, Wall Street’in kâr ve gelir beklentilerini aşan üç aylık sonuçları bildirdikten sonra %3.6 arttı. Şirket ayrıca olumlu bir tahminde bulundu, üç aylık temettüsünü %15 artırdı ve hisse geri alım programını artırdı.

Brinker International – Chili’s ve Maggiano’nun restoran zincirlerinin ana şirketi Brinker International’ın hisseleri, yüksek maliyetlerden etkilenen Wall Street tahminlerini kaçıran kazançları bildirmesinin ardından %2,94 düştü. Şirket ayrıca beklenenden daha düşük bir tam yıl görünümü açıkladı.

Norveç, Karnaval, Karayipler – Yatırımcıların seyahat isimleri üzerine bahis oynamasıyla Cruise hisseleri Çarşamba günü yükseldi. Norveç Cruise Line Holdings’in hisseleri %8,40’tan fazla arttı. Royal Caribbean ve Carnival sırasıyla %5,35 ve %7,65 arttı. Bazı kruvaziyer şirketleri Eylül ayında Covid-19 aşı şartlarını kaldıracaklarını açıkladı.

Advance Auto Parts – Advance Auto Parts’ın Payları, şirketin hem üst hem de alt satırlarda kaçırılan kazançları bildirmesinin ardından %9,62 düştü. Şirket ayrıca, yüksek enflasyon ve kendin yap işine zarar veren yakıt maliyetlerini gerekçe göstererek tam yıl görünümünü de düşürdü. AutoZone hisseleri de %3 düştü.

JD.com – Çinli perakende devinin hisseleri Çarşamba günü %3.92 yükseldi. Çin teknoloji hisseleri genel olarak yükseliyordu, KraneShares CSI Çin İnternet ETF’si sadece %2’lik küçük bir tırmanışla. FactSet’e göre, JD.com da Everbright Securities’den satın almak için yükseltildi.

Warner Brothers Discovery – Warner Brothers Discovery’nin Hisseleri, şirketin HBO Max’ten daha fazla içerik keseceğini açıklamasının ardından %5,71 değer kazandı.

Farfetch — Hisseler, çevrimiçi lüks perakende şirketinin İsviçre’nin Richemont’undan e-ticaret moda perakendecisi YOOX Net-A-Porter’ın %47.5 hissesini alacağını açıklamasının ardından yaklaşık %21.3 arttı.

Pinduoduo – Çinli çevrimiçi perakendecinin hisseleri, bu haftanın başlarında ABD pazarına gireceğine dair raporların ardından %5,35 arttı. Bu, perakendecinin ilk uluslararası genişlemesidir.

SoFi Technologies – Biden yönetiminin öğrenci kredisi affına açıklık getirmesinin ardından çevrimiçi kişisel finans şirketinin hisseleri %4,54 arttı. Başkan affedeceğini açıkladı Çoğu borçlu için 10.000 $ federal öğrenci borcu ve ödemeler Ocak 2023’te yeniden başlatılacak.

— CNBC’den Sarah Min, Michelle Fox, Samantha Subin, Yun Li ve Jesse Pound raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Peloton, Bed Bath & Beyond, Nordstrom ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: