Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Peloton, Salesforce, Dolar Ağacı ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Peloton, Salesforce, Dolar Ağacı ve daha fazlası

Gün ortasında en büyük hamleleri yapan şirketlere göz atın:

Peloton – Peloton’un Hisseleri, şirketin Perşembe günü beklenenden daha geniş bir kayıp ve azalan gelir gösteren üç aylık sonuçları bildirmesinin ardından %18’in üzerinde düştü. Şirket ayrıca bir sonraki mali yıl için bir görünüm vermedi.

Salesforce — Kurumsal yazılım üreticisinin hisseleri, şirketin 2023 mali yılı için hayal kırıklığı yaratan bir tahminde bulunmasının ardından %3.39 düştü. Salesforce, şirket için bir ilk olan 10 milyar dolarlık hisse geri satın alma programını onaylarken, analistlerin tahminlerinin üzerinde kazanç ve gelir bildirdi.

Snowflake – Snowflake hisseleri, Wall Street’in son çeyrekteki gelir tahminlerini geçtikten sonra %23.07 arttı. Bulut veri platformu sağlayıcısı, ürün gelirinin yıldan yıla %83 arttığını söyledi.

Splunk – Splunk hisseleri, beklenenden daha iyi bir gelir elde etmesine rağmen Çarşamba günü zilden sonra kazanç bildirdikten sonra %12 düştü. Büyük veri şirketi, ters rüzgarların çeyreği etkilediğini belirtti. CNBC’den Jim Cramer, hisse senedinin “Snowflake’in hedefinde olduğuna” inanıyor.

Figs – Figs hisseleri milyarder yatırımcı Ron Baron’un CNBC’nin “Squawk Box”ında tıbbi giyim şirketinin hisselerini satın aldığını söylemesinin ardından %17.92 arttı. Baron, son on yılın en hızlı büyüyen giyim stoklarından birine atıfta bulunarak buna “sağlık hizmetlerinin Lululemon’u” adını verdi.

SoFi Technologies – SoFi Hisseleri, Başkan Joe Biden’ın çoğu borçlu için 10.000 dolarlık federal öğrenci kredisi borcunu bağışlamasından bir gün sonra %3.72 değer kazandı. Çarşamba günü Mizuho, ​​haberleri takiben şirketin bir satın alma olduğunu söyledi.

Dolar Ağacı — İndirimli perakendecinin hisseleri, şirketin tüm yıl için tahminini rekabetçi fiyatlandırma teklif etme girişimlerini gerekçe göstererek düşürmesinin ardından %10.22 düştü. Şirket, kazanç tahminlerini geride bıraktı, ancak gelirin Wall Street’in beklentilerine uygun düştüğünü bildirdi.

Autodesk — Yazılım üreticisinin hisseleri, şirketin son çeyrek için beklenenden daha iyi sonuçlar açıklamasının ve iyimser finansal kılavuz yayınlamasının ardından gün ortasında %2,67 değer kazandı. Autodesk ayrıca “sağlam” talep gördüğünü söyledi.

American Well ve Teladoc – American Well’in hisseleri, Amazon’un Çarşamba günü geç saatlerde telesağlık hizmeti Amazon Care’i kapattığını açıklamasının ardından Perşembe gün ortası ticaretinde %6.09 arttı. Teladoc hisseleri de haberlerde %4.01 değer kazandı.

Yarı iletkenler – Yarı iletkenlerin payları daha geniş pazarla birlikte yükseldi. Advanced Micro Devices %4,8, Micron Technology %4,96 ve ON Semiconductor %6,5 arttı. Kazançları bildirdikten sonra piyasa öncesi işlemlerde düşen Nvidia, rotayı değiştirdi ve yüzde 4.01 yükseldi.

— CNBC’den Samantha Subin, Carmen Reinicke, Yun Li, Tanaya Macheel ve Jesse Pound raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Peloton, Salesforce, Dolar Ağacı ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: