Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: PerkinElmer, Boeing, Global Payments, Bumble ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: PerkinElmer, Boeing, Global Payments, Bumble ve daha fazlası

Nasdaq MarketSite dışındaki ekranlar, flört uygulaması operatörü Bumble Inc.’in (BMBL), şirketin 11 Şubat 2021’de New York, New York, ABD’deki halka arzı sırasında Nasdaq borsasında ilk çıkışını yaptığı şekilde resmedildi.

Mike Segar | Reuters

Pazartesi gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Boeing — Uçak üreticisinin hisseleri, CNBC’nin Federal Havacılık İdaresi’nin jet üreticisinin 787 Dreamliner’ının teslimatlarını sürdürmesine izin verecek denetim protokolü revizyonlarını onayladığını bildirmesinin ardından %7’den fazla değer kazandı. Ayrı bir gelişmede, Boeing savunma işçileri, grevi önlemeyi amaçlayan yeni bir önerilen iş sözleşmesini Çarşamba günü oylayacak.

Hedef — Wells Fargo, Target’i eşit ağırlıktan fazla kiloya yükselttikten sonra perakende stoğu %2’den fazla arttı. Firma, yatırımcıların “kanıtlanmış bir hisse kazancı” olarak gördüğü hisse senedi üzerinde çok düşük olduğunu söyledi.

PerkinElmer – Teşhis ve yaşam bilimleri şirketinin ikinci çeyrek için beklenenden daha iyi satış ve kar bildirmesinin ardından PerkinElmer’in hisseleri %6’dan fazla arttı. Ayrıca, çekirdek olmayan birimlerinin bir kısmını özel sermaye şirketi New Mountain Capital’e 2,45 milyar dolar nakit karşılığında elden çıkarma planlarını da duyurdu.

Gelişmiş Mikro Cihazlar — Birkaç yarı iletken stoku yükseldi ve Advanced Micro Devices %2,5 kazandı. Micron Technology, Nvidia ve Intel’in hisseleri yaklaşık %2 yükseldi.

Küresel Ödemeler — Finansal teknoloji şirketinin hisseleri, beklenenden daha iyi gelen üç aylık raporun ardından %7,5 arttı. Global Payments, 2,28 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına düzeltilmiş kazançta 2,36 dolar bildirdi. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, 2,07 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 2,34 dolarlık kazanç elde ettiler. Global Payments ayrıca, EVO Payments’ı hisse başına 34 $ karşılığında satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Colgate-Palmolive — Tüketici ürünleri şirketi, Wells Fargo’nun düşük ağırlıktan eşit ağırlığa yükseltmesinin ardından %2’den fazla kazanç elde etti. Firma, Colgate-Palmolive’nin kârlılığının ileriye dönük iyileşme belirtileri gösterebileceğini söyledi.

Nio — Çinli elektrikli araç şirketi ve rakibi Li Auto’nun Temmuz ayı otomobil teslimatlarında artış bildirmesinin ardından hisseler %2’den fazla yükseldi. Li Auto %3 arttı.

Check Point Software Technologies — Siber güvenlik firmasının fatura gelirlerini hayal kırıklığına uğrattığını bildirmesinin ardından hisseler %4 düştü. Faturalar, 578,3 milyon dolarlık StreetAccount tahmininin altında 570,6 milyon dolar olarak geldi. Bu, önceki çeyrek için beklenenden daha iyi kazanç ve geliri gölgede bıraktı.

Bumble – Flört uygulaması şirketinin hissesi, Jefferies’den beklemeye düşüşün ardından %5,1 düştü ve ileriye dönük ödeme yapan abonelerdeki düşüşe atıfta bulundu.

Jacobs Engineering Group — Uluslararası teknik profesyonel hizmetler firmasının ikinci çeyrek kazançlarını bildirmesinin ardından hisseler %5.5 düştü. Jacobs, raporundaki beklentileri aşmasına rağmen, döviz çeviri ayarlamalarını gerekçe göstererek 2022 mali yılı için rehberliği düşürdü.

– CNBC’den Yun Li, Tanaya Macheel, Jesse Pound ve Samantha Subin raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: PerkinElmer, Boeing, Global Payments, Bumble ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: