Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Rent the Runway, Meta, Oatly, Adobe ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Rent the Runway, Meta, Oatly, Adobe ve daha fazlası

Onur Doğan | Işık roketi | Getty Resimleri

Salı gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Meta – Shares of Meta Salı günü genel piyasa düşerken %9.37 düştü. The Wall Street Journal Pazartesi günü bildirdiğine göre, şirketin Reels bahsi engellerle karşı karşıya – Instagram kullanıcıları TikTok kullanıcılarının her gün platformda harcadıkları 197,8 milyon saatin onda birinden daha azını harcıyor. Bu arada Morgan Stanley, Salı günü hisse senedinde aşırı kilolu notunu yineledi ve yatırımcıların bir sonraki kazanç çağrısı sırasında azalan kullanıcı etkileşimi eğilimleri hakkında daha fazla bilgi beklemeleri gerektiğini söyledi.

Rent the Runway – Rent the Runway, yavaşlayan abone büyümesini gösteren hayal kırıklığı yaratan ikinci çeyrek sonuçlarını yayınladıktan sonra %38,74 düştü. Buna ek olarak, Credit Suisse, kazanç raporunun ardından şirketin hisselerinin notunu daha iyi performanstan nötr seviyeye indirdi.

Oatly — Oatly, Credit Suisse’in Avrupa ve Asya’da daha fazla tüketici riskine atıfta bulunarak içecek şirketinin notunu daha iyi performanstan nötre düşürmesinin ve fiyat hedefini düşürmesinin ardından %7.27 düştü.

Adobe – BMO’nun şirketin notunu daha iyi performanstan pazar performansına düşürmesinin ardından Adobe’nin hisseleri %7,06 düştü. Firma ayrıca Adobe’nin bulut ürünüyle ilgili uzun vadeli endişeler nedeniyle 2022 ve 2023 için gelir tahminlerini düşürdü.

Dow Inc.— Dow, Jefferies’in kimya şirketinin notunu talep üzerine satın alma risklerinden ve arz fazlası risklerinden alıkoymak üzere düşürmesinin ardından %6.01 oranında düştü.

Corteva – Corteva’nın Hisseleri, tarım bilimi şirketinin 2 milyar dolarlık hisse geri satın alma planını açıklamasının ardından %0,87 arttı.

SVB Financial—SVB Financial’ın hisseleri, şirketin bir Barclays konferansı sırasında üçüncü çeyrek rehberliğini kesmesinin ardından %5,28 düştü. Ayrıca Oppenheimer ve Piper Sandler dahil olmak üzere birçok firma tarafından notu düşürüldü.

Carvana – Carvana’nın Payları, şirketin Piper Sandler’ın bir yükseltmesiyle %15 artmasından sonra günde %12,94 düştü. Firma, bir Pazar notunda şirketin görmezden gelinemeyecek kadar ucuz olduğunu söyledi.

Braze – Bulut bilişim şirketinin hisseleri Braze, Wall Street’in beklentilerini aşan kazançlar bildirmesine rağmen %19.27 düştü. Yine de analistler şirketin gelecekteki satışları konusunda endişeli. Genel olarak bulut stokları, pazar bozgunu sırasında düştü.

Eastman Chemical — Eastman Chemical hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek kazanç tahminini hisse başına 2$’a düşürmesinin ardından %11.34 düştü. Şirket daha önce “2021’in 3. çeyreğine göre düzeltilmiş 2,46 $ EPS’ye kıyasla sağlam büyüme” için kılavuz yayınlamıştı. Yeni kılavuz, hisse başına 2,60$’lık StreetAccount tahmininin de altında.

– CNBC’den Michelle Fox raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Rent the Runway, Meta, Oatly, Adobe ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: