Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Roblox, Electronic Arts, Coinbase, RealReal ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Roblox, Electronic Arts, Coinbase, RealReal ve daha fazlası

Bir katılımcı, şirketin California, Redwood City’deki merkezindeki yıllık Studio Showcase medya etkinliği sırasında bir Electronic Arts video oyunu deniyor.

Tony Avelar | Bloomberg | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Unity Software — Video oyun yazılımı şirketinin beklentilerin altında gelir açıklamasının ardından hisse senedi %33’ten fazla düştü. Unity Software ilk çeyrekte 320 milyon dolar gelir bildirirken, Refinitiv tarafından ankete katılan analistler 322 milyon dolar bekliyorlardı.

Coinbase — Hisseler, Coinbase’in ilk çeyrek gelirinin beklentilerin altında olduğunu bildirmesinin ardından %23 düştü. Coinbase, 1,48 milyar dolarlık Refinitiv konsensüs tahmini karşısında 1,17 milyar dolarlık gelir bildirdi. Şirket, düşük kripto varlık fiyatlarının ve piyasa oynaklığının ilk çeyrek sonuçlarını etkilediğini söyledi.

Electronic Arts — Video oyunu yayıncısının hisseleri, şirketin son kazançlarını açıklamasının ve FIFA ile ortaklığını sonlandıracağını açıklamasının ardından %11 arttı. MoffettNathanson analistleri, şirketin gelecekteki hava piyasası oynaklığına yönelik istikrarlı temeli nedeniyle Electronic Arts’ın hisselerini tavsiye etti.

Roblox – Çevrimiçi oyun platformunun hisseleri, beklenenden daha zayıf üç aylık sonuçlara rağmen %7’den fazla arttı. Roblox, Refinitiv tarafından anket yapılan analistlerin beklediği 21 sentlik bir kayba kıyasla, en son çeyreğinde 27 sentlik bir kayıp bildirdi. Gelir, Refinitiv’in 645 milyon dolarlık konsensüs tahminine kıyasla 631,2 milyon dolar oldu.

Wendy’s – Fast food zincirinin hisseleri, Wendy’nin üst ve alt satırlarda ilk çeyrek tahminlerini kaçırdıktan sonra %9 düştü. Şirket, 489 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına kazançta 17 sent düzeltilmiş bir rapor bildirdi. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, 497 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 18 senti kaleme aldılar. ABD satış büyümesi, artan toplam restoran sayısına rağmen sadece %2,4 oldu ve şirket tarafından işletilen marjlardaki marjlar azaldı.

RealReal – İkinci el lüks satıcının hisseleri, şirketin en son çeyreğinde beklenenden daha büyük bir kayıp bildirmesinin ardından %13 düştü. RealReal, yeni lüks malların fiyatlarına yansıyabilecek artan fiyatlardan yararlanmaya hazır olduğunu söyledi.

Krispy Kreme – Çörek stoğu, beklenenden daha iyi bir ilk çeyreğin ardından %6’dan fazla arttı. Krispy Kreme, 373 milyon dolarlık gelir üzerinden 8 sentlik düzeltilmiş hisse başına kazanç bildirdi. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, hisse başına 7 sent ve 368 milyon dolar gelir bekliyorlardı. Şirketin faaliyet geliri marjı yıldan yıla genişledi.

Occidental Petroleum — Hisse senedi, beklenenden daha iyi gelen üç aylık raporun ardından %2’den fazla yükseldi. Occidental, 8,53 milyar dolarlık gelir üzerinden ilk çeyrekte hisse başına 2,12 dolarlık kazanç bildirdi. Refinitiv’e göre analistler, 8,08 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 2,03 dolar kar bekliyorlardı.

Perrigo – Perrigo’nun ilk çeyrek gelirinin beklenenden yüksek gelmesinden sonra ilaç stoğu %6’dan fazla arttı. Şirket ayrıca, satın alma ve organik satış büyümesi rehberliği nedeniyle tam yıl net satış büyüme hedefini %3,5-%4,5’ten %8,5-%9,5’e yükseltti. Ancak hisse başına ilk çeyrek kazançları beklentileri karşılamadı.

H&R Block — Vergi hazırlık şirketi, en son çeyrek için beklenenden daha iyi kazanç ve gelir bildirdikten sonra hisselerinin %17 arttığını gördü ve vergi mevsiminden elde edilen iyimser sonuçlara ilişkin olumlu finansal rehberlik yayınladı.

— CNBC’den Hannah Miao, Jesse Pound ve Sarah Min raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Roblox, Electronic Arts, Coinbase, RealReal ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: