Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Six Flags, Disney, Sonos ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Six Flags, Disney, Sonos ve daha fazlası

Jackson, New Jersey’deki Six Flags Great Adventure’daki Wonder Woman: Lasso of Truth gibi araçlarda müşteriler sosyal mesafeye sahip.

Kenneth Kiesnoski/CNBC

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Six Flags – Tema parkı şirketinin ikinci çeyrek kazanç beklentilerini keskin bir şekilde kaçırmasının ardından hisseler %18.7 düştü. Six Flags, 435 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 53 sent kazanç bildirdi. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, 519 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,01 dolar kazanç tahmin ediyor. Tema parkı operatörü, kaçırılmayı zayıf katılıma veya ziyaretçilerde %22’lik bir düşüşe bağladı.

Walt Disney – Disney hisseleri, şirketin tema parklarına güçlü katılımın ve beklenenden daha iyi yayın sayılarının yardımıyla, şirketin üst ve alt satırlarda beklenenden daha iyi sonuçlar yayınlamasının ardından %4,68 arttı. Şirket ayrıca, reklam destekli bir katman içeren akış hizmeti için yeni bir fiyatlandırma yapısı ortaya çıkardı.

İlaç hisseleri – Yatırımcılar, geri çağrılan bir mide ekşimesi ilacı olan Zantac hakkında devam eden davaları izlerken, Pfizer, GSK ve Sanofi hisseleri sırasıyla %3,32, %6,71 ve %3,94 düştü. İlaç, Gıda ve İlaç İdaresi’nin Sanfoli’nin versiyonunda kansere neden olabilecek bir kirlilik bulması üzerine 2020’de raflardan çekildi.

Ralph Lauren – Ralph Lauren’in hisseleri, şirketin hafta başında Wall Street’in üst ve alt sıralardaki beklentilerini aşan kazançlar bildirmesinin ardından başlayan ralliyi sürdürerek %3.77 oranında yükseldi.

Banka hisseleri – Goldman Sachs, Wells Fargo ve JPMorgan hisseleri Perşembe günü %1’den fazla değer kazanarak genel piyasayı geride bıraktı. Hisse senetleri, art arda ikinci bir yumuşak enflasyon raporunun ardından durgunluğa ilişkin endişeleri hafifleterek desteklenmiş olabilir.

Petrol hisseleri – Petrol ve enerji şirketleri, ham vadeli işlemlerdeki artışla desteklenen Perşembe günü S&P 500’e öncülük etti. Devon Energy yüzde 7,34 artışla gün ortasında endeksteki en iyi performansı kaydetti.

Vacasa — Vacasa’nın hisseleri, tatil kiralama hizmetleri şirketinin talepteki artışı gerekçe göstererek tam yıl görünümünü artırmasının ardından %33,22 arttı. Şirket ayrıca Wall Street’i şaşırtan üç aylık bir kâr açıkladı.

Warby Parker – Warby Parker’ın hisseleri zilden önce kazanç bildirdikten sonra %19,18 arttı. Yıl için mali tahminini düşüren gözlük perakendecisi, analistlerin tahminlerine paralel olarak, beklenenden daha küçük bir çeyreklik zarar ve satış bildirdi. Ayrıca 63 kişiyi işten çıkardı.

Bumble – Flört uygulamasının hisseleri, şirketin yıllık gelir tahminini düşürmesinin ardından %8,61 düştü. Bumble, yıldan yıla döviz hareketlerinden 9,4 milyon dolarlık olumsuz bir etki bildirdi. Bu arada, Badoo uygulaması ve diğer gelirleri çift haneli azaldı.

Cardinal Health – Kardinal Health’in Payları, şirketin üç aylık karışık kazançlar bildirmesinin ardından %5,18 arttı. İlaç şirketinin kazançları Wall Street tahminlerini geçti, ancak gelir yetersiz kaldı. Şirket ayrıca CEO’su Mike Kaufmann’ın 1 Eylül’de görevi bırakacağını ve yerine CFO’su Jason Hollar’ın geleceğini duyurdu.

Sonos –Üst düzey hoparlör üreticisinin hisseleri, şirketin üst ve alt sıralarda beklentileri karşılamamasının ardından %24.95 düştü. Sonos ayrıca zorlu ekonomik ortamda tam yıl rehberliğini kesti ve şu anki baş finans görevlisinin yakında ayrılacağını duyurdu.

– CNBC’den Samantha Subin, Michelle Fox, Yun Li, Sarah Min ve Tanaya Macheel raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Six Flags, Disney, Sonos ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: