Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twilio, Starbucks, Nikola, Moderna ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twilio, Starbucks, Nikola, Moderna ve daha fazlası

Bir kafede bir masada bir fincan Starbucks kahvesi oturuyor.

Joel Boh | Reuters

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Starbucks — Hisseleri, kahve zincirinin Salı günü uzun vadeli finansal tahminini yükseltmesinin ardından %5,5 yükseldi ve kafelerinde değişiklik yaparken gelir ve hisse başına kazanç için çift haneli büyüme beklediğini söyledi.

ilgili yatırım haberleriİşte Çarşamba gününün en büyük analist aramaları: Apple, Coinbase, SoFi, Tesla, Netflix, Target ve daha fazlası

Nikola – Nikola, BTIG’nin hisselerini nötrden satın almak için yükseltmesinin ardından elektrikli araç şirketinin kamyon karbonsuzlaştırmasından destek almak için “iyi bir konumda” olduğunu söyleyerek %6,8 sıçradı.

Nucor — Hisseler, çelik üreticisinin üçüncü çeyreği için hayal kırıklığı yaratan bir kılavuz yayınlamasının ardından, seyreltilmiş hisse başına kazancın 6.30$ ila 6.40$ aralığında olmasını beklediğini söylemesinin ardından %11.3 düştü.

Twilio – Twilio’nun Hisseleri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre, şirket işgücünün %11’ini işten çıkardığını söyledikten sonra %10 arttı. 2023 yılına kadar kârlılığa ulaşmayı hedefleyen bulut iletişim yazılımı şirketi, işten çıkarmaların işletme marjlarını iyileştirmek, işletme maliyetlerini azaltmak ve daha iyi bir satış kapasitesi oluşturmak için daha geniş bir yeniden yapılandırma planının parçası olduğunu söyledi.

Moderna — Moderna, CEO Stéphane Bancel’in şirketin Çin’e Kovid-19 aşısı tedarik etmeye açık olduğunu söylemesinin ardından yüzde 6,2 yükseldi.

Coterra Energy, APA — Enerji şirketlerinin hisseleri yükselen petrol fiyatlarıyla birlikte yükseldi. Coterra Energy ve APA sırasıyla %7.2 ve %6.7 sıçradı.

Coty — Güzellik şirketinin hisseleri, Bank of America’nın Coty’yi satın alma notu ile yeniden başlatmasının ve bunun bir “geri dönüş hikayesi” olduğunu söylemesinin ardından %3.3 yükseldi.

Johnson & Johnson – Sağlık hizmeti şirketinin hisseleri, adi hisselerinin 5 milyar dolara kadarını geri alacağını açıkladıktan sonra %2.1 arttı. Hareket, 2023’te yürürlüğe girecek olan Enflasyon Azaltma Yasası’nın geri alımlar üzerindeki %1’lik vergisinden önce geliyor. Şirket, Johnson & Johnson’ın geri satın alma programını finanse etmek için borca ​​girmeyi beklemediğini söyledi.

SoFi Technologies — Tüketici finansmanı uygulamasının hisseleri, Bank of America’nın öğrenci kredisi ödeme moratoryumunun sona ermesinden yararlanabileceğini söyleyerek hisse senedini nötrden satın alacak şekilde yükseltmesinin ardından %5.8 arttı. Banka ayrıca, SoFi’nin yüksek profilli NFL uyumlu pazarlama yatırımlarının, kullanıcı büyümesini ve katılımını artırmak için iyi olduğunu söyledi.

Blok — Evercore ISI, Block’un notunu daha iyi performanstan düşük performansa indirdikten ve şirket için zorlukların arttığını söyleyerek fiyat hedefini düşürdükten sonra ödeme stoğu %1,5 düştü.

Union Pacific, CSX – Demiryolu şirketleri hizmeti sınırlayabilecek olası bir grevle uğraşırken iki hisse Çarşamba günü düştü. Union Pacific %3.7 düşerken CSX %1.1 düştü.

Merck — Berenberg’in Merck’i beklemeden satın almaya yükseltmesinin ardından hisseler %1,6 yükseldi ve Salı günü bir notta ilaç stoğunun sektöründe sağlam bir “düşük riskli” seçenek olduğunu söyledi.

— CNBC’den Samantha Subin, Michelle Fox Theobald ve Tanaya Macheel raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twilio, Starbucks, Nikola, Moderna ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: