Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Affirm, Robinhood ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Affirm, Robinhood ve daha fazlası

Tüccarlar New York Menkul Kıymetler Borsası’nın katında çalışır.

NYSE

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Twitter — Elon Musk, Twitter’da kaç tane sahte hesap olduğu hakkında daha fazla bilgi alana kadar özel alma anlaşmasının beklemede olduğunu söyledikten sonra sosyal medya platformunun hisseleri %8 düştü. Yine de Musk, “hala satın almaya bağlı olduğunu” söyledi.

Affirm — Şimdi al, sonra öde borç verenin hisseleri, Affirm’in üçüncü mali çeyreğe ilişkin beklentileri aşmasının ardından %31.5 arttı. Şirket, 355 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 19 sent zarar bildirdi. Refinitiv tarafından araştırılan analistler, 344 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 51 sentlik bir zarara işaret etmişti. Affirm ayrıca Shopify ile ortaklığının çok yıllı bir şekilde uzatıldığını duyurdu.

Robinhood — Yatırım uygulamasının hisseleri, kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’in, hisse senedi bu hafta tüm zamanların en düşük seviyesini gördükten sonra 648 milyon dolara Robinhood’da %7,6 hisse almasının ardından Cuma günü %24,5 arttı. Yeni pozisyonu onu şirketteki üçüncü en büyük hissedar yapıyor.

Duolingo – Dil yazılımı şirketinin beklenenden daha iyi üç aylık kazanç ve gelir açıklamasının ardından hisseler %39 arttı. Duolingo, üç aylık iyimser gelir kılavuzu yayınladı ve tüm zamanların en yüksek aktif kullanıcı sayılarını bildirdi.

İncir – İncir hisseleri, hayal kırıklığı yaratan üç aylık sonuçların ardından %26 düştü. Sağlık giyim üreticisi, 110,1 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 5 sent kâr açıkladı. StreetAccount’a göre analistler, 117,3 milyon dolarlık satışlardan hisse başına 6 sent kazanç bekliyorlardı. Şirket ayrıca yıl için beklenenden daha zayıf gelir kılavuzu yayınladı.

Krispy Kreme – Çörek zincirinin hisseleri, HSBC’den yapılan bir yükseltmeden sonra %10,5 arttı. HSBC, “Agresif bir erişim noktası genişlemesinden kaynaklanan daha fazla fiyatlandırma ve daha yüksek ölçek, kazanç beklentilerini yolunda tutacaktır.” Dedi.

Tost – Restoranlar için teknoloji ve ödeme platformu, Wall Street analistlerinin beklediğinden daha dar olan en son çeyreğinde bir kayıp bildirdikten sonra Toast’ın Payları %12 arttı. Şirket ayrıca yıl için iyimser bir gelir kılavuzu yayınladı.

Poshmark — Poshmark, şirketin üç ayda bir hisse başına 18 sent zarar bildirmesinin ardından %24,3 yükseldi. Refinitiv’e göre Wall Street analistleri hisse başına 22 sent kayıp bekliyorlardı. 90,9 milyon dolarlık çeyrek geliri de 87,5 milyon dolarlık tahminleri aştı.

The Honest Company — The Honest Company’nin hisseleri, kişisel bakım ve ev ürünleri üreticisinin analist beklentileriyle uyumlu olan üç ayda bir zarar ve gelir bildirmesinin ardından %13,7 arttı. Şirket ayrıca tam yıl gelir rehberliğini yineledi.

Ford Motor — Morgan Stanley, piyasanın şirketin işinin belirli kısımlarını hafife aldığını söyleyerek, hisse senedini düşük ağırlıktan eşit ağırlığa yükselttikten sonra otomobil üreticisinin hisseleri %9 arttı.

— CNBC’den Jesse Pound, Sarah Min, Yun Li ve Hannah Miao raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Affirm, Robinhood ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: