Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Unity Software, Delta Air Lines ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Unity Software, Delta Air Lines ve daha fazlası

Twitter’ın logosu ve ticaret sembolü, 11 Temmuz 2022’de New York City’deki New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katındaki bir ekranda görüntülenir.

Brendan McDermid | Reuters

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Unity Software — Etkileşimli yazılım şirketi, uygulama yazılımı şirketi ironSource ile 4,4 milyar dolarlık tüm hisse senedi işleminde birleşme anlaşması yaptığını açıkladıktan sonra hisseler %17,5 düştü. Unity ayrıca tam yıl gelir rehberliğini de kesti. ironSource’un hisseleri haberler üzerine %47,1 arttı.

Stitch Fix — Stitch Fix’in Hisseleri, aynı zamanda giyim şirketinin yönetim kurulunda da bulunan Benchmark Capital’den Bill Gurley’nin, önceki 1,22 milyon hissesine ek olarak 1 milyon hisse satın aldığını açıklamasının ardından %13.6 arttı. . Bir SEC dosyasına göre Gurley, hisse başına hisse başına ortalama 5,43 dolar ödedi.

Twitter — Sosyal medya şirketinin hisseleri, şirketin 44 milyar dolarlık şirketi satın almak için yaptığı anlaşmayı sonlandırdıktan sonra Elon Musk’a dava açmasının ardından %7,9 yükseldi. Twitter, Musk’ın sosyal ağ arayışı sırasındaki davranışının “kötü niyet” olduğunu söyledi.

DigitalOcean – Bulut bilişim şirketinin hisseleri, Goldman Sachs’ın alımdan satmak için çifte indirim yapmasının ardından %3,5 düştü. Firma, DigitalOcean’ın özellikle denizaşırı tüketicilerden gelen yavaşlayan talepten etkilenebileceğini söyledi.

Delta Air Lines — Delta Air Lines’ın hisseleri, karışık bir kazanç raporunun ardından %4,5 düştü. Diğer havayolu hisseleri düştü. American Airlines’ın hisseleri de %3.1 ve Alaska Air Group %1.3 düştü.

Fastenal — Fastenal’in hisseleri, endüstriyel tedarik şirketinin en son çeyreğinde talebin yumuşadığını bildirmesinin ardından %6,4 düştü. CEO Daniel L. Florness’in açıklamalarını okuduktan sonra, “Talep genel olarak sağlıklı kaldı, ancak Mayıs ve Haziran aylarında belirli yumuşama belirtileri ortaya çıktı.”

Boşluk — Perakendecinin hisseleri, Deutsche Bank’ta satın almaktan vazgeçmeye yönelik not indiriminin hemen ardından %0,2 düştü. Firma, not düşürmenin nedenleri olarak şirketteki uygulama sorunlarını, perakendenin artan promosyon ortamını ve CEO Sonia Syngal’ın ayrılışını gösterdi.

Gelişmiş Mikro Cihazlar — Birkaç çip stoğu Çarşamba günü daha iyi performans gösterdi. Advanced Micro Devices ve Qualcomm hisseleri sırasıyla %1,5 ve %2 arttı.

— CNBC’den Yun Li, Jesse Pound ve Carmen Reinicke raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Unity Software, Delta Air Lines ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: