Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Zoom, Palo Alto Networks, Macy’s ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Zoom, Palo Alto Networks, Macy’s ve daha fazlası

Salı gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Zoom Videosu — Zoom, güçlü dolar nedeniyle önceki çeyreğe ilişkin gelir tahminlerini kaçırdıktan sonra %16.5 düştü. Video konferans şirketi, gelir artışındaki yavaşlama nedeniyle tüm yıl için tahminini de düşürdü.

Twitter – Şirketteki bir ihbarcının gizlilik, güvenlik ve içerik denetimi ile ilgili “Twitter’ın aşırı, korkunç eksiklikleri” iddiasıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Federal Ticaret Komisyonu ve Adalet Bakanlığı’na şikayette bulunmasının ardından sosyal medya ağının hisseleri %7,3 düştü.

Palo Alto Networks – Palo Alto Networks’ün hisseleri, şirketin çeyrekte %44 artan güçlü faturalar nedeniyle Pazartesi günü bir kazanç elde ettiğini bildirmesinin ardından %12.1 arttı. Siber güvenlik şirketi ayrıca üç aylık ve tam yıllık rehberliğini artırdı, geri alım programını hızlandırdı ve 3’e 1 hisse bölünmesinin onaylandığını duyurdu.

Macy’s – Mağazanın hisseleri, perakendecinin analistlerin beklentilerini aşan mali ikinci çeyrek karı ve geliri bildirmesinin ardından yaklaşık %4 arttı. Macy’s, geçen yıl duyurulan dijital pazarının önümüzdeki haftalarda açılacağını da söyledi. Ancak şirket, giyim gibi isteğe bağlı ürünlere yönelik tüketici harcamalarının, ürünleri raflardan kaldırmak için ağır indirimlere yol açacağını öngördüğünü söyleyerek tam yıl tahminini düşürdü.

Dick’s Sporting Goods — Hisseler, spor malzemeleri perakendecisi ikinci çeyrek sonuçlarında kazanç ve gelir tahminlerinin üstüne çıktıktan ve aynı zamanda tüm yıl mali görünümünü yükselttikten sonra %0.7 arttı.

Medtronic — Medtronic hisseleri, son çeyrekte gelir ve kazançlardaki düşüşe rağmen %3,1 düştü. Tıbbi cihaz üreticisi, tedarik zinciri kısıtlamalarıyla boğuştuğu için gelirin bir yıl öncesine göre düştüğünü söyledi.

JD.com – Çin merkezli e-ticaret şirketinin hisseleri, şirketin son çeyrekte üst ve alt satırlarda analist beklentilerini aşmasının ardından %3.4 arttı. JD.com ayrıca yıllık aktif müşteri hesaplarının %9,2 arttığını söyledi.

XPeng — XPeng, önceki çeyrekte beklenenden daha büyük bir kayıp bildirdikten sonra %10,8 düştü. Çin merkezli elektrikli araç şirketi, gelir beklentilerinin üzerine çıktı, ancak teslimatların bir önceki yıla göre neredeyse iki katına çıktığını söyledi.

JM Smucker – Gıda ürünleri şirketinin hisseleri, JM Smucker’ın ilk çeyrek düzeltilmiş kazançlarının hisse başına 1.67$’da beklentileri aşmasının ardından Salı günü %3’ten fazla yükseldi. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, hisse başına 1,27 doları kaleme almıştı. Gelirler 1,87 milyar dolar seviyesindeydi. Kazanç atışı, Jif fıstık ezmesi geri çağırmasından gelen isabete rağmen geldi

Grocery Outlet Holding – İndirimli market zincirinin hisseleri, Morgan Stanley tarafından eşit ağırlıktan düşük ağırlığa düşürüldükten sonra %4,4 düştü. Firma, Grocery Outlet Holding’in 2023 tahminlerinin aşağı yönlü olduğunu ve 2022 tahminlerinin yukarı yönlü olmadığını belirtti. Hisse senedi de bu yıl şimdiden %40’tan fazla arttı.

Pinduoduo — E-ticaret hissesi, önümüzdeki ay Kuzey Amerika’yı hedefleyen uluslararası bir e-ticaret platformu başlatmaya hazırlandığının bildirildiğine dair haberler üzerine %5,4 arttı.

— CNBC’den Carmen Reinicke, Yun Li, Sarah Min, Tanaya Macheel, Jesse Pound ve Michelle Fox habere katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Twitter, Zoom, Palo Alto Networks, Macy’s ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: