Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Uber, Pinterest, Caterpillar ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Uber, Pinterest, Caterpillar ve daha fazlası

Uber’in halka arz gününde New York Borsasında bir Uber afişi, 10 Mayıs 2019.

Kaynak: NYSE

Salı gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Uber Technologies – Uber hisseleri, araç çağırma devi, analist beklentilerini aşan üç aylık bir gelir bildirdikten sonra %18,9 arttı. Şirketin geliri 8.07 milyar dolar olarak geldi ve Refinitiv’in 7.39 milyar dolarlık konsensüs tahminini aştı. Yine de Uber, hisse başına büyük bir kayıp bildirdi.

Pinterest — Görsel paylaşım şirketinin hisseleri, beklenenden daha iyi kullanıcı sayılarıyla %11.5 arttı. Aktivist yatırımcı Elliott Management ayrıca, Pinterest’in en büyük yatırımcısı olduğunu ayrıca doğruladı ve şirkette “değer yaratma fırsatına inandığını” söyledi. Tüm bunlar, Pinterest’in kazançları ve geliri ikinci çeyrek için tahminleri kaçırdı ve şirket üçüncü çeyrek için zayıf rehberlik verdi.

Marathon Petroleum — Rafineri şirketinin ikinci çeyrek kazançlarının petrol fiyatlarındaki artışla desteklenerek kar ve gelir tahminlerini aşan rapor etmesinin ardından hisseler %3.7 yükseldi.

Gartner — Araştırma ve danışmanlık şirketinin hisseleri, Gartner’ın bir önceki çeyreğe ilişkin kazanç ve gelir tahminlerinin üstüne çıkmasının ardından %7,7 değer kazandı. Wells Fargo ayrıca Gartner’ın aşırı kilolu bir derecelendirmeye sahip olmasını da başlattı.

Caterpillar — Caterpillar hisseleri, şirketin ikinci çeyrekte gelir beklentilerini karşılamamasının ardından %5.8 düştü. Sanayi devi, Rusya’dan çıkışı ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle en üst sırasının zarar gördüğünü söyledi.

Cowen – Aracı kurumun hissesi, TD Bank’ın Cowen’i hisse başına 39 $ veya kabaca 1.3 milyar $ karşılığında satın almak için bir anlaşma açıklamasının ardından %8.4 arttı. TD, tamamı nakit anlaşmanın 2023’ün ilk çeyreğinde kapanması gerektiğini söyledi. TD’nin ABD’de işlem gören hisseleri %1’den az düştü.

Molson Coors — İçecek şirketinin hisseleri, Molson Coors’un en son üç aylık sonuçlarını açıklamasının ardından %10’dan fazla değer kaybetti. Refinitiv’e göre şirketin kazançları analist beklentileriyle uyumluyken, kazançlar kabaca tahminlerle uyumluydu. Molson Coors, birçok bira içen müşterinin daha ucuz seçeneklere yöneldiğini söyledi.

Avis Budget — Araç kiralama şirketinin hissesi, beklenenden daha iyi bir çeyreğe rağmen %4,7 düştü. Avis Budget, 3,24 milyar dolarlık gelir kalemleri hariç, hisse başına 15,94 dolar kazanç bildirdi. Refinitiv’in anketine katılan analistler, 3.17 milyar dolar kar bekliyorlardı.

ZoomInfo Technologies — ZoomInfo, beklenenden daha iyi üç aylık sonuçlar bildirdikten sonra %11.2 arttı. Şirket ayrıca tüm yıl için rehberliğini yükseltti.

— CNBC’den Jesse Pound, Sarah Min ve Yun Li raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Uber, Pinterest, Caterpillar ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: