Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: UiPath, Coupa Yazılımı, ChargePoint, Twitter ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: UiPath, Coupa Yazılımı, ChargePoint, Twitter ve daha fazlası

Twitter’ın logosu ve ticaret sembolü, 11 Temmuz 2022’de New York City’deki New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katındaki bir ekranda görüntülenir.

Brendan McDermid | Reuters

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

UiPath – UiPath’in beklenenden daha zayıf üçüncü çeyrek ve tam yıl gelir rehberliği yayınlamasının ardından hisse senedi %12.9 düştü. Yine de robotik süreç otomasyon yazılımı şirketi, en son çeyreğinde kazanç ve gelir beklentilerini aştı.

Coupa Software — Coupa Software, en son çeyreğinde beklentileri aşan kazançlar açıkladıktan ve güçlü tam yıl kazançları ve gelir rehberliği sağladıktan sonra %13 arttı.

ChargePoint — ChargePoint, Credit Suisse’in elektrikli araç şarj istasyonları operatörünü satın alma derecesiyle kapsamaya başlamasının ardından hisselerin buradan yaklaşık %50 sıçrayabileceğini söyleyerek %8.2 yükseldi. Firmanın analisti, ChargePoint istasyonlarının uygun ABD düzenleyici politikalarından destek alması gerektiğini söyledi.

Gitlab — Yazılım geliştiricisinin en son çeyreğinde beklenenden daha küçük bir kayıp bildirmesinin ardından hisseler %6.7 arttı. Gitlab ayrıca beklenenden daha iyi bir üçüncü çeyrek kılavuzu yayınladı.

Pinterest — Wolfe Research, daha iyi performans gösterecek şekilde yükselttikten sonra sosyal medya hissesi %4,6 arttı. Firma, analistlerin şirketin uzun vadeli kullanıcı ve para kazanma hedeflerine ilişkin yürütmeyi iyileştirebileceğini söyleyen Pinterest’in yeni CEO’su konusunda olumluydu.

Twitter — Delaware mahkemesinin Elon Musk’ın sosyal medya şirketini satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşmadan vazgeçme hamlesine odaklanan bir davayı erteleme talebini kapatmasının ardından Twitter hisseleri %4,8 arttı. Ancak mahkeme, Musk’ın bir Twitter muhbirinin iddialarını karşı davasına eklemesine izin vereceğini söyledi.

Starbucks – Kahve zincirinin hisseleri, Barclays’in yaklaşan yatırımcı gününden önce hisse senedi için satın alma fırsatı olduğunu söylemesinin ardından %3 arttı. Barclays müşterilerine verdiği bir notta Starbucks CEO’su Laxman Narasimhan’ın geleceğine güvendiğini söyledi.

Petco Health and Wellness — Evcil hayvan ürünleri perakendecisinin hisseleri, RBC’nin daha iyi bir derecelendirme ile kapsama başlatmasının ardından %4,5 arttı. Analistler, zayıflayan tüketici ortamının çoğunun hisse fiyatına zaten yansıdığını ve Petco’nun “gözden geçirilmiş şirket stratejisi, yapısal olarak avantajlı emlak portföyü ve veteriner genişleme fırsatı göz önüne alındığında” ABD evcil hayvan kategorisinden pay almak için iyi bir konumda olduğuna inandığını belirtti.

Baker Hughes — Petrol fiyatları yedi ayın en düşük seviyelerine düşerken enerji hisseleri düştü, Brent ham petrol vadeli işlemleri ve ABD West Texas Intermediate ham petrolünün her biri 3 dolardan fazla düştü. Baker Hughes’un hisseleri %3.2 düştü. Halliburton %2,5 ve Occidental Petroleum ve Marathon Oil %2,1 geriledi.

– CNBC’den Jesse Pound, Samantha Subin, Michelle Fox Theobald raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: UiPath, Coupa Yazılımı, ChargePoint, Twitter ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: