Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Walmart, Bed Bath & Beyond, Zoom, Ally ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Walmart, Bed Bath & Beyond, Zoom, Ally ve daha fazlası

Araçlar, 15 Mayıs 2022 Pazar günü Torrance, California’daki bir Walmart mağazasının önünden geçiyor.

Bing Guan | Bloomberg | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Walmart, Home Depot — Her iki şirketin de en son çeyrek için beklenenden daha iyi kazanç bildirmesinin ardından perakendecilerin hisseleri yaklaşık %5 arttı. Bu, piyasa kazançlarına yol açan diğer perakende hisse senetlerini yükseltti. Bath & Body Works %6 arttı. Target ve Best Buy’ın her biri yaklaşık %5 ekledi. Ross Stores, Lowe’s ve TJX Şirketlerinin her biri yaklaşık %3 yükseldi.

Bed Bath & Beyond – Ev perakendecisinin hisseleri yaklaşık %64 oranında fırladı. Hisse senetleri, volatilite nedeniyle birden fazla ticaret durmasının ortasında Salı günü gün içi en yüksek 28.60$’a ulaşmak için %70’den fazla değer kazandı. Miting, sosyal medyada aktif perakende tüccarlarının hisse senetlerine yığılmasıyla geldi ve GameStop başkanı Ryan Cohen’in mücadele eden perakendeciye başka bir bahis oynadığı haberiyle cesaretlendi.

Nu Holdings – Warren Buffett destekli dijital bankacılık şirketinin hisseleri, şirketin bir önceki yıla göre %230 artan üç aylık gelir bildirmesinin ardından %23’ten fazla arttı. Berkshire Hathaway, ikinci çeyreğin sonunda önceki çeyreğe göre değişmeden 400 milyon dolarlık Nu Holdings hissesine sahipti.

ZipRecruiter — ZipRecruiter hisseleri, beklenenden daha iyi ikinci çeyrek sonuçları yayınlamasına rağmen %5 düştü. Şirket, işverenlerin iş ilanlarını geri çektiğini gördüğünü söyledi. Ayrıca, işgücü piyasasının gücünün yıl sonuna kadar zayıflamasını bekliyor ve ekonomik zemini yansıtmak için tüm yıl gelir görünümünü düşürdü.

Zoom Video – Video telekonferans hizmetinin hisseleri, Citi şirketin notunu düşürdükten sonra yaklaşık %5 düştü ve Microsoft Teams’den artan rekabetin hisseyi %20 aşağı çekebileceğini söyledi. Banka, Zoom’un artan rekabete ek olarak, işletmeleri vuran makro ile ilgili zayıflık ve marj riski de dahil olmak üzere çok fazla pandemi sonrası zorluğu olduğunu söyledi.

Kar Tanesi – Bulut bilişim şirketinin hisseleri, artan makro ve rekabetçi baskılar arasında UBS’nin notlarını satın alma seviyesinden nötr seviyeye indirmesinin ardından %5 düştü. UBS ayrıca, artan rekabetin yanı sıra bulut bilişim müşteri harcamalarında bir yavaşlama olduğunu belirtti.

ThredUp — Hazır giyim satış platformu operatörü, şirketin beklenenden daha iyi üç aylık gelir ve aktif alıcılarda %29 artış bildirmesinin ardından %17’den fazla ralli yaptı.

Ally Financial — Düzenleyici bir dosyalamanın Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’inin şirketin son çeyreğindeki konumunu üç kattan fazla artırdığını göstermesinin ardından ev ve otomobil kredisi verenin hisseleri %3’ün üzerine çıktı. Berkshire, Haziran sonunda yaklaşık 1 milyar dolar değerinde yaklaşık 30 milyon Ally hissesine sahipti. Holding, bahsi ilk çeyrekte başlattı.

Masimo – Tıbbi teknoloji geliştiricisinin hisseleri, aktivist yatırımcı Politan Capital Management’ın şirkette %9 hisse almasının ardından %6’dan fazla arttı. Politan, kendini Masimo’nun hisse senedi fiyatını iyileştirmeye adadığını söyledi.

BHP Group — Avustralyalı madencilik şirketinin hisseleri, BHP’nin 2022 mali yılı için toplam kârının önceki yılki 11.3 milyar dolara kıyasla 30.9 milyar dolar olduğunu bildirmesinin ardından %5’ten fazla arttı.

— CNBC’den Yun Li, Carmen Reinicke ve Jesse Pound raporlamaya katkıda bulundu.

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Walmart, Bed Bath & Beyond, Zoom, Ally ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: