Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Wynn Resorts, Planet Fitness, AMC, Lyft ve daha fazlası – Borsa – Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Wynn Resorts, Planet Fitness, AMC, Lyft ve daha fazlası

Dış görünüm, Encore Las Vegas (L) ve Wynn Las Vegas’ı, koronavirüs 15 Mart 2020’de Las Vegas, Nevada’da Amerika Birleşik Devletleri’nde yayılmaya devam ederken gösteriyor.

Ethan Miller | Getty Resimleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Las Vegas Kumları, Wynn Resorts – Kumarhane operatörlerinin hisseleri, Macao’nun Kasım ayında Çinli tur gruplarının kumarhanelere geri dönmesine izin verme planını açıklamasının ardından yaklaşık %11 arttı. Makao hükümeti, birkaç ay içinde Anakara Çin’den turlar ve e-vize yoluyla ziyaret erişimine devam edeceğini söyledi. Jefferies, yeniden açılış duyurusunun ardından ikiliyi beklemeden satın alacak şekilde yükseltti.

Li Auto, Xpeng — Çinli elektrikli araç üreticileri, Pekin’in elektrikli araçlarda vergi indirimlerinin uzatıldığını açıklamasının ardından hisselerinin arttığını gördü. Xpeng yaklaşık %3 arttı. Bir rakip olan Li, üçüncü çeyrek için kesme rehberliğine rağmen yaklaşık %5.5 arttı.

Chegg – Needham’ın şirketi beklemeden satın alma notuna yükseltmesinin ardından eğitim teknolojisi şirketinin hisseleri %6’dan fazla arttı. Firmanın Chegg’in hisseleri için Cuma günkü kapanışa göre %48’lik bir artışı temsil eden 28$’lık bir fiyat hedefi var.

Dikey Havacılık – İngiltere merkezli elektrikli dikey kalkış ve iniş uçak testi üreticisi Bristol, VX4 eVTOL modelini hafta sonu ilk kez yere bağlıyken uçurdu. Hisseler %8 değer kaybetti.

Atlas — Varlık yönetim şirketinin hisseleri, Poseidon Acquisition’ın teklifini 14,45$’dan hisse başına 15,50$’a yükselttiğine ilişkin açıklamasının ardından %3,7 arttı. Poseidon, teklifi “son ve en iyi teklif” olarak nitelendirdi.

Çekirdek Laboratuarlar — Enerji şirketinin hisseleri, Morgan Stanley’nin Çekirdek Laboratuarları eşit ağırlıktan düşük ağırlığa düşürmesinin ardından %3,4 düştü. Morgan Stanley, Core’un emsallerinden daha az serbest nakit akışına sahip olduğunu ve sonuçlara etki edebilecek büyük bir uluslararası riske sahip olduğunu söyledi.

Planet Fitness – Raymond James, Planet Fitness’ı pazar performansından güçlü satın almak için yükselttikten sonra spor salonu hisseleri %2 arttı. Yatırım şirketi, hisse senedi konusunda iyimser olmak için “yüksek dirençli bir iş modeli” ve temiz bilançoyu gösterdi.

AMC Entertainment — Sinema devi ve meme-stock favorisinin hisseleri, AMC’nin tercih edilen hissesi olan 425 milyon adede kadar APE satacağı haberini takiben %8 düştü. APE kabaca %5 sıçradı.

Kimco Realty — Gayrimenkul yatırım ortaklığının hisseleri %5’ten fazla düşerek S&P 500’de en kötü performansı gösteren şirket oldu. Kimco alışveriş merkezlerine yatırım yapıyor. Gayrimenkul sektörü genel olarak geniş pazar endeksinde %3’ten fazla düşüşle düşük performans gösterdi.

PG&E – Kamu hizmeti şirketi, piyasa öncesi rallisine devam ederek %1 arttı. S&P Dow Jones Endeksleri Cuma günü yaptığı açıklamada, PG&E’nin S&P 500’de Citrix Systems’ın yerini alacağını söyledi.

LAVA Therapeutics – Sağlık şirketi, Seagen’in LAVA’nın tümör hedefleme tedavisini üreteceğini açıklamasının ardından %89 arttı. LAVA, anlaşmanın bir parçası olarak 650 milyon dolara kadar daha fazla potansiyel ile birlikte 50 milyon dolar alacak.

Amazon – E-ticaret devinin hisseleri, Ekim ayında üyeler için Prime Day benzeri bir etkinlik haberinin ardından %1 arttı.

Lyft – UBS’nin hisse senedini bir satın alımdan nötr seviyeye indirmesinden sonra, araç çağırma şirketinin hisseleri yaklaşık %3 düştü. Firma, Lyft’in endüstri düzeyinde en üst düzeyde büyüme sağlayabileceği konusunda şüpheci olduğunu söyledi.

Estée Lauder — BALMAIN ile lüks güzellik ürünlerine odaklanan bir ortaklığın duyurulmasının ardından kozmetik şirketi %1 arttı.

— CNBC’den Yun Li, Jesse Pound, Tanaya Macheel, Scott Schnipper ve Darla Mercado raporlamaya katkıda bulundu

.

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri: Wynn Resorts, Planet Fitness, AMC, Lyft ve daha fazlası
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: