Havayolu çalışanları bile bu yaz Avrupa’dan ev bulmakta zorlanıyor – Kurumsal Haberler

Havayolu çalışanları bile bu yaz Avrupa’dan ev bulmakta zorlanıyor

Uluslararası yolcular, 26 Kasım 2021’de Londra, İngiltere’deki Heathrow Havalimanı’ndaki Terminal 5’teki geliş alanından geçiyor.

Leon Neal | Getty Images Haberleri | Getty Resimleri

Havayolları, çalışanları olmadığı sürece insanların bu yaz Avrupa tatiline çıkmalarını istiyor.

Taşıyıcılar, Avrupa’nın en büyük havalimanlarından bazılarına gidiş gelişlerde çalışan ikramiyelerini kullanmaktan personelini vazgeçiriyor ve eve yer bulmanın zor olacağı uyarısında bulunuyor.

Bu hamleler, tıpkı havayollarının iki yıldan fazla süren bir Covid pandemisi çöküşünden sonra daha yüksek rezervasyonlardan yararlanmayı umdukları gibi, havalimanı işgücü kıtlığı ve endüstri grevlerinin Avrupa yaz seyahatlerini zorlu hale getirmesiyle geldi.

American Airlines, personelinin uçuş avantajlarını yalnızca 11 Eylül’e kadar Londra Heathrow Havalimanı’ndan kişisel seyahat için kullanmasını yasakladı ve 31 Temmuz’a kadar Amsterdam’dan bu avantajların kullanımını geçici olarak yasakladı. United Airlines, buddy kullanımını yasakladı. en azından ağustos ayının sonuna kadar Londra Heathrow’dan yapılan gezilerde – arkadaşlar ve aile için son derece indirimli uçuşlar – biletler.

Bir sözcü, United ayrıca personele bu yaz denizaşırı seyahatlerle ilgili zorluklardan ve müşterilere öncelik verme konusunda da bilgi verdiğini söyledi.

Bu kararlar, İngiltere’nin en işlek havalimanının bu yaz sıkışıklığı hafifletmek amacıyla çıkış yapan yolcu kapakları oluşturmasından sonra geldi.

Ücretsiz ve çok indirimli biletler, rezervasyonlardaki artışı karşılamak için personel arayışında olan havayolları için bir satış noktasıdır. Ancak taşıyıcılar, ödeme yapan müşterilerle mümkün olduğu kadar çok koltuk doldurmak istiyor. Bu personel seyahat avantajlarını sözde gelir getirmeyen veya gelir getirmeyen yolcu olarak kullanmak, ödeme yapan bir yolcunun onaylanmış alanıyla karşılaştırıldığında, uçuş bekleme anlamına gelir.

Yoğun dönemlerde ücretsiz veya indirimli koltuk almak genellikle bir kumar olsa da, bu yaz özellikle ucuz bir Avrupa tatili hayali kuran havayolu çalışanları için zorlu geçiyor.

American Airlines, 5 Ağustos’ta personele gönderdiği bir mesajda, “Birçok Avrupa havaalanında aşırı kalabalık, önemli gecikmeler ve yolcu sınırlamaları yaşanıyor, bu da devir dışı kalkış müsaitliğini büyük ölçüde sınırlıyor.”

Mesajda, yakın zamanda ABD’ye dönüş uçuşları için buddy kartlarını kullanmaya çalışan yalnızca “bir avuç” yolcunun konakladığı ve geçişleri kullanmaya çalışanların muhtemelen uzun bir süre Avrupa’da mahsur kalacağı belirtildi.

Bazı Avrupa havalimanlarındaki gerginlikler, en yoğun yaz seyahat sezonundan sonra da devam edebilir. Bu ayın başlarında Amsterdam Schiphol, yolcu çıkışlarını Ekim ayına kadar sınırlayacağını söyledi.

Havalimanından yapılan açıklamada, “Maksimum belirlemenin amacı yolcuların ve çalışanların güvenliğini sağlamak ve havalimanında güvenilir bir süreç oluşturmaktır” denildi.

Sorunlar sadece Avrupa ile sınırlı değil. CNBC tarafından görülen bir çalışan notuna göre, JetBlue Airways, Ekvador havaalanına “ağır uçuş ve çanta yükleri” nedeniyle New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı ile Guayaquil’deki Jose Joaquin De Olmedo Havaalanı arasındaki personel de dahil olmak üzere bekleme geçişi seyahatini duraklattı.

Düzeltme: American Airlines, personelinin uçuş avantajlarını yalnızca Londra Heathrow Havalimanı’ndan “en az” 11 Eylül’e kadar kişisel seyahatleri için kullanmasını yasakladı.

.

Havayolu çalışanları bile bu yaz Avrupa’dan ev bulmakta zorlanıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: