Hayır kurumunun kurucusu, iklim değişikliği partizan değil ve insanlar bunun ‘solcu bir komplo’ olmadığını anlıyor diyor – Kurumsal Haberler

Hayır kurumunun kurucusu, iklim değişikliği partizan değil ve insanlar bunun ‘solcu bir komplo’ olmadığını anlıyor diyor

19 Temmuz 2022’de Almanya’nın Aşağı Saksonya kentinde fotoğraflanan insanlar. Geçen ay bir dizi Avrupa ülkesi sıcak hava dalgasından etkilendi.

Julian Stratenschulte | Resim İttifakı | Getty Resimleri

“Ulusal sınırları aşan küresel bir acil durum” olarak adlandırıldı ve “modern insanın şimdiye kadar karşılaştığı en büyük güvenlik tehdidi” olarak tanımlandı.

Konuyla ilgili görüş ne olursa olsun, iklim değişikliği ve bunun yaşadığımız dünyaya etkileri hakkındaki tartışmalar, akademik çalışmalar, küresel zirveler ve neredeyse her gün aşırı hava üreten manşetlerle burada kalıyor.

CDP’nin kurucusu (önceden Karbon Saydamlık Projesi olarak bilinen kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu), CNBC’nin “Sürdürülebilir Geleceği” ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, gezegenimizi ve onun geleceğini çevreleyen tartışmanın bazen dolu dolu doğasına değindi.

CNBC’den Tania Bryer’a konuşan Paul Dickinson, “sadece bir tür solcu komplo olduğuna inanan insanlara dayanan bir tür iklim değişikliği karşıtı hareket” dediği şeye atıfta bulundu.

“Gerçek şu ki, bunun herkesle ilgili olduğunu şimdi anlıyoruz” dedi. “Bu bir siyasi parti meselesi değil.”

Dickinson’ın argümanı, iklim değişikliğini ciddiye alınması gereken bir şey olarak görenlerle uyumlu olacak, öyle görünüyor ki, pek çok kişi tarafından paylaşılan bir bakış açısı.

Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi’ne göre, örneğin, Ekim 2021’de Britanya’daki yetişkinlerin dörtte üçü kendilerini “iklim değişikliğinin etkisi konusunda ya çok ya da biraz endişeli” olarak tanımladı. Buna karşılık, %19’u “ne endişeli ne de endişesizdi.”

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Pew Araştırma Merkezi’nin 2020 tarihli bir raporu, “Cumhuriyetçilerin yarısından fazlası ve Demokratların ezici bir kısmı da dahil olmak üzere, halkın büyük çoğunluğunun iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için bir dizi girişimi destekleyeceğini söylüyor. “

Pew araştırması ortak endişelere işaret ederken, aynı zamanda parti çizgilerinde bazen farklılıkların nasıl görülebildiğine dair bir anlık görüntü de sağladı.

“Demokratların ve Demokrat Parti’ye eğilimli olanların Cumhuriyetçiler ve Cumhuriyetçilere göre çok daha büyük payları, insan faaliyetinin iklim değişikliğine büyük katkıda bulunduğunu söylüyor (%72’ye karşı %22),” dedi.

Para kazanmak

CDP 2000 yılında kuruldu. İşletmelere, bölgelere, şehirlere ve eyaletlere “iklim, ormansızlaşma ve su güvenliği etkileri hakkında bilgi raporlamak” için bir platform sağladığını söylüyor.

CDP’den Dickinson, CNBC ile yaptığı röportajda, iklim değişikliğiyle mücadelede ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gibi diğer acil sorunlara yanıt vermede büyük şirketlerin oynayabileceği rol hakkında da konuştu.

“Küresel şirketlerin, iklim değişikliği konusundaki liderlikleri ve Ukrayna’ya verdikleri yanıtla, halkları koruyacak küresel davranış normları sağlayabilecekleri bir boyuta ve öneme ulaştığını kabul etmeliyiz” dedi.

Dickinson, emisyonlarını azaltmak isteyen firmalara nasıl tavsiyelerde bulunacağı konusunda “daha fazlasını yapmaları, şimdi yapmaları ve buna sahip olmaya çalışmaları” gerektiğini söyledi.

“İklim değişikliği internet gibidir” diye devam etti. “Her yıl büyüyor, asla yok olmuyor ve bundan para kazanmayı öğrenmelisin.”

CNBC Pro’dan enerji hakkında daha fazla bilgi edinin

Pek çok şirketin – hanehalklarından bahsetmiyorum bile – artan enerji faturalarının sıkıntısını hissetmeye başlamasıyla birlikte, Dickinson, bir firmanın enerji kullanımına yaklaşımının çok önemli olacağı bir senaryo çizmeye devam etti.

“Enerji pahalı – aslında daha pahalı hale geliyor” dedi. “Ve hükümetler yanıt verdikçe, artan vergilendirme ve enerji düzenlemesi olacak.”

“Biraz sigara maliyeti gibi, enerjinin yenilenebilir olana kadar giderek daha pahalı hale geleceğini hayal edelim” dedi.

“Bu yolculukta, enerji verimliliğini artırmaya, ürün ve hizmetlerinde enerjiyi azaltmaya bakan herhangi bir şirket için yalnızca olumlu bir yön var.”

Bir iş için kazanımların “kesinlikle muazzam” olabileceğini belirtti.

“Her sektör ve kategoride, şirketlerin enerji verimliliğine odaklanarak pazar payı kazanabileceklerine ve marjlarını artırabileceklerine inanıyorum.”

.

Hayır kurumunun kurucusu, iklim değişikliği partizan değil ve insanlar bunun ‘solcu bir komplo’ olmadığını anlıyor diyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: