Hedera, HBAR Staking’i Etkinleştirmeye Hazırlanıyor, Merkezsizleşmeyi Artırıyor

Hedera, HBAR Staking’i Etkinleştirmeye Hazırlanıyor, Merkezsizleşmeyi Artırıyor

Hedera daha önce dijital para birimi HBAR için staking’i tanıtma planlarını açıklamıştı. Bununla ilgili olarak, firma 22 Ekim’de HBAR staking‘in artık müşterilerinin kullanımına sunulacağını açıkladı.

Hedera, konsensüse ulaşmak ve ağı belirli türdeki siber saldırılara karşı savunmak için, ağ düğümlerine paylaştırılmış sınırlı tedarikli, “önceden basılmış” kaynağının ($HBAR) değerini kullanan bir hisse kanıtı ağıdır. Sybil saldırıları gibi. Yerel HBAR staking‘in başlangıcı, 22 Ekim’de Hedera’nın resmi hesabı tarafından yayınlanan bir tweet ile duyuruldu. Hedera’ya göre, ödüller her 24 saatte bir nitelikli stake edilmiş hesaplara gönderilecek.

HBAR kullanıcıları için neler var?

HBAR, Hedera’nın merkezi olmayan ekonomiyi yönlendiren yerel düşük enerjili madeni paradır. Hedera, bir startup veya şirket, bir yaratıcı veya tüketici olun, geliştiricilerin bir sonraki hızlı, adil ve güvenli uygulamalar çağını başlatması için blok zincirinin ötesine geçiyor.

Hedera, tweet’te düğüme özgü tüm stake minimumlarının karşılandığını vurguluyor. Şirket, kullanıcılarına $HBAR stake ödemelerine hazır olduklarından emin olmak için HashScan, BladeWallet, WallaWallet veya YamgoApp kullanarak hesaplarını stake ederek canlı yayına geçmelerini tavsiye etmeye devam etti.

Hedera’ya göre, yerel staking’in ilk aşamasını mümkün kılan Hedera ana ağ yazılımına yapılan bir yükseltme sayesinde kullanıcılar artık hesaplarını hangi düğümlere bağlayacaklarını seçebilirler. Aşama II’de, her bir düğümün haftalık olarak güncellenen fikir birliği ağırlığı (oy gücü), üzerinde paylaştırılmış HBAR’ların sayısına bağlı olacaktır. Düğüm hissesi, IV. aşamada her 24 saatte bir ayarlanacaktır.

Düğümler nasıl çalışır?

Bir düğümün fikir birliğini etkileme kapasitesi, iş kanıtında olduğu gibi, her düğümün hash gücüyle orantılı bir oy ağırlığı alması yerine, bir düğüme taahhüt edilen madeni paraların (bu durumda, çubuklar) sayısı ile orantılıdır. Oylama, ağın oylama gücünün üçte ikisinden fazlasını oluşturduğunda, Hedera bir işlem üzerinde fikir birliğine varır. Ağı bozmak için, bir kuruluşun toplam oylama gücünün üçte birini alması gerekir.

Hedera, Hedera ekosisteminin ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerlemesi ve ağı saldırılara karşı savunmak için stake etme etkinliğini teşvik etmesi için yerel staking’i desteklemenin gerekli olduğunu açıklıyor.

HBAR’a yatırım yapmaya değer mi?

DeFi alanı, Hedera ağının büyüdüğü yerlerden biriydi. Hedera için TVL, Eylül’ün ardından muazzam bir büyüme kaydetti. Hedera’nın TVL’si 21 Ekim itibariyle 17.17 milyondu ve 20 Ekim’den 21 Ekim’e kadar %0.03 arttı.

NFT pazarı, ilerlemenin görüldüğü başka bir alandı. Dünyalılar. Hedera ağının en iyi performans gösteren NFT koleksiyonlarından biri olan Land, hacmi önemli ölçüde artırdı.

Geçen hafta boyunca, Hedera ağının geliştirme faaliyetlerinde artış olduğuna dair işaretler vardı. Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi, HBAR’ın geliştirme faaliyetleri önemli ölçüde artmıştır. Bu, nihai Hedera ağ iyileştirmelerinin ve geliştirmelerinin habercisi olabilir.

Ancak, 14 Ekim’den sonra HBAR hacmi önemli ölçüde azaldı. 21 Ekim itibarıyla hacmi 151,2 milyondan 32,57 milyona geriledi. Aynı dönemde, piyasa değeri de düştü.

HBAR’ın düşen hacmine ve pazar değerine rağmen, Hedera ağı ortaklıklar kurmaktan çekinmedi. Hedera’nın yakın tarihli bir açıklamasına göre, LG Electronics bir sonraki NFT pazarını Hedera ağı üzerinde kuracak.

Hedera, HBAR Staking’i Etkinleştirmeye Hazırlanıyor, Merkezsizleşmeyi Artırıyor
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: