Hindistan Merkezli TikTok Rakibi Chingari 15 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Kapattı

Hindistan Merkezli TikTok Rakibi Chingari 15 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Kapattı

Dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKEx, bir finansman turunda 15 milyon dolar topladığını açıklayan kısa video platformu Chingari’ye yatırım yaptı. OKEx’in Chingari’deki stratejik yatırımının bir parçası olarak, girişimin yerel belirteci GARI, 18 Ocak’ta borsada listelenecek. Belirteci aynı gün listelemek için beş kripto borsası daha ayarlandı.

OKEx’in Chingari’deki Açıklanmayan Yatırımı

Rapora göre, Hint video uygulaması Chingari için genişletilmiş A Serisi finansman turu, Republic Capital tarafından yönetildi. Finansman etkinliğinin diğer katılımcıları Onmobile, JPIN Venture Catalysts, Hill Harbour idi. En son gelişmeyi takiben, Chingari şimdiye kadar toplam 28 milyon dolarlık fon topladı. OKEx, açıklanmayan bir yatırım da yaptı. Şirket, uygulamadaki teknolojiyi hızlandırmak, yeni özellikleri kullanıma sunmak, Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Alanına (AI/ML) odaklanmak ve ekibini büyütmek için yeni sermayenin kullanılacağını söyledi. Ek olarak, fon, markanın ülkenin metropol olmayan şehirlerindeki erişimini güçlendirmek için şirketin pazarlama girişimlerini genişletmek için de kullanılacak. Nisan 2021’de Chingari, OnMobile Global liderliğindeki A Serisi öncesi bir turda 13 milyon dolar artırdığını açıklamıştı. Ayrıca başlangıç, canlı yayın, sosyo-ticaret ve sesli sohbet özelliklerini de başlatmayı planlıyor. Bu sürümler, içerik oluşturucuların izleyicilerle etkileşim oranlarını artırmalarına yardımcı olmayı ve aynı zamanda yüksek profilli markaların ve firmaların uygulama ve yaratıcılarıyla güçlerini birleştirmesinin yolunu açmayı amaçlamaktadır.

GARI Aynı Anda Altı Borsada Çıkış Yapacak

Daha yakın zamanlarda Chingari, Solana Capital ve kripto borsası Kraken dahil olmak üzere girişim fonlarından ve bireylerden 19 milyon dolarlık kripto tokeni topladı. CryptoPotato ile paylaşılan bir basın açıklaması, OKEx’in Chingari’nin yerel kriptosu GARI’yı 18 Ocak’ta platformunda listeleyeceğini bildirdi. Bu arada, GARI ayrıca beş diğer küresel değişim platformunda (FTX, Huobi, Kucoin, Gate.IO, MEXC Global, aynı gün. Şirketin temel amacı, kullanıcılarının platformda içerik oluşturarak veya izleyerek GARI tokenlerini elde etmelerini sağlayarak dijital bir ekonomiyi desteklemektir. En son gelişme ile Chingari, kripto para birimi endüstrisine dokunan birçok sosyal medya uygulaması listesine katılıyor. CEO Sumit Ghosh, şirketin yerel kripto GARI’nın yardımıyla Web 3.0 devrimini yaratıcı ekonomiye getirdiğini iddia etti. Yönetici ayrıca şunları ekledi: “GARI, Chingari Kısa video uygulamasının aylık 30 milyon aktif kullanıcısının zincire bağlanmasını sağlayacak. Blockchain tarihinde ilk kez, bir uygulama piyasaya sürüldüğü günden itibaren zincirdeki milyonlarca kullanıcıyı bir araya getirecek. Chingari ve GARI ekipleri ve tüm topluluk, lansmanı ve listelenmesi konusunda çok heyecanlı.” ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)
Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).PrimeXBT Özel Teklifi: Kayıt olmak ve işlem ücretlerinde %25 indirim elde etmek için POTATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Kaynak: cryptopotato.com

Sevdiklerinle Paylaş: